Portrety rysowane ze zdjęcia

Moją największą pasją, od kiedy pamiętam, zawsze było rysowanie i malowanie. Miałam taki okres w życiu, kiedy uznałam, że nie mam czasu na rozwijanie tej pasji. Na szczęście chłopaków namówił mnie do tego, żeby wróciła chociaż do szkicowania w wolnym czasie. I tak zaczęła się moja przygoda z firmą, która obecnie doskonale funkcjonuje i przynosi mi przyjemne zyski. Co najważniejsze, zarabiam na tym, co kocham robić, dzięki czemu w pełni cieszę się życiem. W czasie mojej przygody ze sztuką nauczyłam się cierpliwości oraz wytrwałości. 

Zarabianie na rysowaniu portretów

portret na zamówienieNie ma takiej dziedziny w życiu, której uparty człowiek nie byłby w stanie się nauczyć, przynajmniej na podstawowym poziomie. Tak samo jest z malowaniem czy rysowaniem. Od dziecka ciągnęło mnie do różnego rodzaju prac manualnych, ale na jakiś czas odstawiłam to zajęcie na bok. Do malarstwa i rysunku powróciłam dopiero kilka lat temu, zachęcona przez chłopaka i znajomych. Obecnie prowadzę działalność gospodarczą i rysuje mnóstwo portretów oraz maluję obrazy na zamówienie. Wcześniej, jednak, nie było to takie proste. Pamiętam, że jak rysowałam pierwszy portret na zamówienie, to zajęło mi to kilka dni. Obecnie jeden portret na zamówienie zajmuje mi niecałe trzy godziny. Wszystko to wynika z wielu lat ćwiczeń i wypracowywania sobie systemu szybkiego rysowania. Warunkiem narysowania wyraźnego portretu jest równie wyraźne zdjęcie. Pozwala ono na uchwycenie proporcji i znalezienie cech charakterystycznych, które pomagają uzyskać podobieństwo.  Bardzo dużo ludzi korzysta z możliwości zamówienia portretu. Jest to doskonała pamiątka, a także wspaniały prezent, na przykład z okazji urodzin albo jakiejś rocznicy. Obecnie najwięcej zamówień mam na portrety dzieci. Rodzice chcą mieć uwiecznioną swoją pociechę na pamiątkę. Większość portretów rysuję ołówkiem, aczkolwiek zdarzają się też zamówienia na portrety w kolorze. Wówczas rysuję je specjalnymi kredkami. Ceny porterów ustalam indywidualnie. Praca pracy nierówne i na każdą poświęcam inną ilość czasu i potrzebuje innych materiałów.

Umiejętność rysowania, którą wypracowałam sobie latami ćwiczeń, pomogła mi stworzyć całkiem dochodową firmę, która obecnie cieszy się dużą popularnością. Najczęściej wybieraną usługą są w niej portrety, które wykonuje na zamówienie dla klientów. Portrety rysowane są ze zdjęcia i udało mi się wypracować system pięknego i ładnego ich rysowania. Dzięki temu jestem w stanie szybko realizować zlecenia i klienci są bardzo z tego powodu zadowoleni.