Popularna technika decoupage

Coraz większym zainteresowaniem, w dzisiejszych czasach, cieszą się różnego rodzaju techniki artystyczne, które pozwalają na samodzielne wykonanie dekoracji do naszych domów. Ja, jakiś czas temu, z racji tego, że mam sporo wolnego czasu, postanowiłam poszukać dla siebie jakiegoś zajęcia na popołudnia. W oko wpadły mi przedmioty dekorowane metodą decoupage. A z racji tego, że w szafie miałam uzbieraną całkiem pokaźną kolekcję serwetek papierowych, postanowiłam spróbować swoich sił. Teraz decoupage jest moją wielką pasją. 

Nietypowe farby do decoupage

półkryjące farby akrylowe do decoupageNie sądziłam, że kiedykolwiek pochłoną mnie jak jakieś prace plastyczne. Do tej pory, bowiem, jak ognia unikałam wszelkiego rodzaju zajęć, wymagających jakiejkolwiek kreatywności artystycznej. Wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu. Miałam bowiem taki okres w życiu, kiedy to strasznie nudziłam się popołudniami. Musiałam sobie znaleźć w związku z tym jakieś kreatywne zajęcie, które pozwoliłoby mi się rozwinąć w jakieś dziedzinie. Ku mojemu zaskoczeniu pochłonęła mnie technika zdobienia przedmiotów, zwana decoupage. Jest to bardzo popularna w ostatnich latach technika, która pozwala odnawiać różne przedmioty lub nadawać im nowego charakteru, z wykorzystaniem papierowych serwetek. Oczywiście oprócz serwetek do wykonywanie dekoracji za pomocą techniki decoupage, potrzebujemy również innych materiałów, w tym farb. Staram się jak najbardziej eksperymentować, przy ozdabianiu poszczególnych przedmiotów. Ostatnio, na przykład, znalazłam w sklepie półkryjące farby akrylowe do decoupage i od razu się w nich zakochałam. Farby te przepięknie wyglądają na drewnianych powierzchniach. Nie do końca, bowiem, zakrywają one naturalny kolor i strukturę malowanego przedmiotu, nadając mu nieco stary wygląd. Przedmioty, które zdobię, wykorzystując półkryjące farby, niesamowicie podobają się nie tylko mi, ale też wszystkim osobom, które mają okazję podziwiać moje dzieła. Kilka osób dostało ode mnie drewniane szkatułki, w ramach prezentu. Ozdobiłam je oczywiście samodzielnie i wszystkim bardzo się podobały.

Własnoręczne zdobienie różnych przedmiotów metodą decoupage, okazało się dla mnie zaskakująco pochłaniającym zajęciem. Od kilku miesięcy całe wolne popołudnia poświęcam na moją nową pasję. Cały czas szukam też nowych matriałów, które mogę wykorzystać w swoich pracach. Ostatnio, na przykład, mocno do gustu przypadły mi półkryjące farby akrylowe, które dają na powierzchniach niesamowity efekt. Szczególnie podobają mi się akryle naniesione na drewniane powierzchnie.