Polecany prawnik od rozwodów ze Szczecina

Postanowiłam zakończyć swój długoletni związek, bo już straciłam wszelką nadzieję na poprawę. Przez pół roku żyliśmy z mężem w separacji nieformalnej, aby zastanowić się, co dalej. Jak się okazało, nie potrafimy już razem żyć. Zdecydowałam, że najlepiej będzie, jak się rozwiedziemy. Chciałabym jeszcze ułożyć sobie życie u boku wartościowego mężczyzny. Mąż wie o mojej decyzji i nie ma nic przeciwko. Zaproponował nawet, żebym to ja złożyła wniosek rozwodowy do sądu. Nie mam zamiaru dłużej czekać, tylko jeszcze dziś poszukam adwokata.

Niedrogie usługi adwokackie w polecanej kancelarii prawnej

rozwody w SzczecinieJak do tej pory, nie miałam styczności z kancelariami prawnymi i sądami, bo nie zaszła taka potrzeba. Na pewno w Szczecinie nie brakuje profesjonalnych kancelarii prawnych, które specjalizują się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Moja znajoma poleciła mi jedną taką kancelarię, bo sama niedawno korzystała z usług pewnego adwokata. Mówiła, że nie zapłaciła dużo za porady prawne, a adwokat wykazał się w sądzie prawdziwym profesjonalizmem. Właśnie takiego prawnika szukam, który załatwi sprawę rozwodową jak najprościej i szybko. Jeśli chodzi o rozwody w Szczecinie, to miasto wiedzie prym w ilości tego typu spraw. Zadzwoniłam do tej kancelarii prawnej i dowiedziałam się, że mam jutro przyjść na spotkanie. Prawnik zalecił mi wziąć ze sobą akt zawarcia związku małżeńskiego, ksero dowodu osobistego oraz akt urodzenia. Zdecydowaliśmy, że rozwód będzie za obopólną zgoda, więc sprawa powinna zakończyć się dość szybko. Może nawet otrzymam rozwód na pierwszej rozprawie. Adwokat powiedział, że mam się zastanowić nad podziałem majątku. Mamy wspólny dom i dwa samochody, ale potrafimy się sami dogadać w kwestii podziału. Po krótkiej rozmowie telefonicznej z adwokatem, odniosłam wrażenie, że mam do czynienia ze świetnym specjalistą. To rozwiało moje obawy i trochę ukoiło nerwy.

Muszę przygotować się na wydatki związane z rozwodem. Za samą poradę prawną zapłacę sto dwadzieścia złotych. Sporządzenie przez adwokata wniosku rozwodowego wyniesie mnie dodatkowe sześćset złotych. Mąż powiedział, że zwróci mi połowę pieniędzy, co jest bardzo uczciwym podejściem. Prawnik też poinformował mnie, że bardzo dobrze się stało, iż przed rozwodem podjęliśmy decyzję o separacji. Dzięki temu, powinniśmy dostać rozwód bardzo szybko, najprawdopodobniej na pierwszej rozprawie. Cieszę się, że znalazłam takiego profesjonalistę, który potrafi wszystko jasno i rzeczowo wyjaśnić. Muszę podziękować za ten kontakt swojej koleżance.