Polecane warsztaty z ustawień systemowych

Udział w psychoterapii bez wątpienia dla wielu osób jest niesamowitym przeżyciem. Nie ulega wątpliwości, że jest to metoda niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Warto również podkreślić, że terapeuci z powodzeniem pomagają rodzinom w naprawie relacji. Niezwykle praktyczne zastosowanie na tutaj podejście systemowe. Duża popularnością cieszą się również ustawienia rodzinne.

Terapia za pomocą ustawień systemowych jest skuteczna 

wydajne ustawienia systemowe hellingeraPsychoterapeuci systemowi z powodzeniem pomagają rodzinom oraz pacjentom indywidualnym w odzyskaniu równowagi psychicznej. Według teorii systemowej potencjalnie każdy człowiek i rodzina mają w sobie ukryte pokłady możliwości uzdrawiania. Wystarczy jedynie po nie sięgnąć. Trzeba podkreślić, że tak zwane ustawienia systemowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów. Na czym polega fenomen tej formy terapii? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Bert Hellinger, autor ustawień systemowych, swoją nowatorska metodę opracował w oparciu o zjawisko widzącego pola. Znawcy tematu określają je również mianem zbiorowej nieświadomości. To dziki temu obce osoby reprezentujące na scenie członków rodziny pacjenta doskonale wczuwają się w swoje role. Warto w tym momencie podkreślić z całą mocą, że wydajne ustawienia systemowe Hellingera nie mają w sobie nic z magii, czy też innych zjawisk paranormalnych. Wszystko dzieje się naprawdę, pacjent doznaje jedynego w swoim rodzaju oczyszczenia, swoistego katarzis. Dzięki temu dana osoba może na nowo spojrzeć na siebie i swoją rodzinę. Ustawienia hellingerowskich działają uzdrawiająco na relacje z najbliższymi osobami. Trzeba jednak dodać, że nie jest to bynajmniej jedyną formą terapii, jaka pacjent powinien podjąć, a jedynie ważny krok na drodze do znaczących zmian. W wielu miejscach w całej Polsce prowadzone są jedyne w swoim rodzaju, w pełni profesjonalne ustawienia systemowe. Wszystko odbywa się w obecności certyfikowanego psychoterapeuty lub nawet dwóch. Specjalista czuwa nad właściwym przebiegiem spotkania. Każdy uczestnik ustawień systemowych powinien wcześniej umówić się na indywidualną konsultację.

Bert Hellinger to niemiecki psycholog, który opracował nowatorska formę psychoterapii. Ustawienia systemowe powszechnie znane są szczególnie w krajach europejskich. Stanowią uzupełniająca formę psychoterapii. Dzięki obecności tak zwanego widzącego pola z pozoru obce osoby dla pacjenta przez krótki moment stają się niczym rodzina, co umożliwia przepracowanie skrywanych przez lata traum i konfliktów.