Polecane prywatne przedszkole

Zdecydowana większość rodziców sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem do końca urlopu macierzyńskiego, czyli do momentu aż maluch ukończy dwanaście miesięcy. Później cześć rodziców wraca do pracy, a malucha daje pod opiekę babci, niani czy posyła do żłobka. Kiedy dzieci kończą trzeci rok życia, przeważnie są posyłane do przedszkoli, w których mają stały kontakt z rówieśnikami.

Do jakiego przedszkola posłać trzyletnie dziecko?

przedszkole prywatne na wilanowieNiemowlaki tak samo jak dwulatki nie potrafią się jeszcze bawić z innymi dziećmi, choć oczywiście są nimi zainteresowane. Dopiero od około trzeciego roku życia dzieci poszukują kontaktu z rówieśnikami, dlatego też przedszkola przyjmują dzieci od około trzeciego roku życia. W pierwszej kolejności, czyli w czasie rekrutacji podstawowej są przyjmowane trzylatki, natomiast późniejsza rekrutacja uzupełniająca może uwzględniać nieco młodsze dzieci. Dwu i pół latki mogą być przyjęte do placówek, gdzie jeszcze są wolne miejsca i gdy potrafią samodzielnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, czyli muszą być odpieluchowane. Na rynku działa nawet kilkadziesiąt tysięcy przedszkoli, które podzielone są na prywatne i państwowe. Oba rodzaje placówek prowadzą identyczną działalność, ale różnią się sposobem rozliczenia, a niekiedy także ilością i rodzajem zajęć dodatkowych. Przedszkole prywatne na Wilanowie jest prowadzone przed doświadczone opiekunki, które posiadają odpowiednie wykształcenie. Maluchy w tym miejscu spędzają od pięciu do nawet dziesięciu godzin dziennie, w trakcie którym mają zapewnione pełne wyżywienie w postaci śniadania, drugiego śniadania, obiadu i podwieczoreku. Wolny czas mają zagospodarowany pomiędzy zorganizowane zajęcia dodatkowe oraz zabawę. Jeżeli tylko pogoda na to pozwala, to dzieci bawią się na placu zabaw, który często znajduje na terenie przedszkola. W kwestii zajęć dodatkowych, to najczęściej prywatne przedszkola oferują ich nieco więcej niż państwowe placówki i mogą one być prowadzone na terenie przedszkola lub na przykład na basenie czy nawet lodowisku.

Dzieci przeważnie bardzo lubią spędzać czas w przedszkolu, gdyż tak zawsze się coś ciekawego dzieci. Maluchy uczestniczą w wielu interesujących zajęciach, które pomaga zwiększać ich umiejętności o rozwijać talenty. Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem pobytu dziecka w przedszkolu jest kontakt z rówieśnikami, który ma doskonały wpływ na ich rozwój społeczny. Bez względu do jakiego przedszkola będzie posłane dziecko, to zawsze będzie to dla niego ważny etap w rozwoju.