Polecane klawiatury gamingowe

 

Podczas gdy klawiatur dostępnych w sprzedaży było całe mnóstwo, na tyle dużo by czasem można było się pogubić w ofertach sprzedawców, to jednak na naprawdę dobre modele bardzo trudno było trafić, zwłaszcza na takie, które łączyły funkcjonalność z nowoczesnym wyglądem. W wielu przypadkach, gracze musieli wybierać między wygodą i ułatwieniami, a atrakcyjnym wykonaniem i futurystyczną stylizacją.

Najlepsze podświetlane klawiatury dla zawodowych graczy

klawiatura mechaniczna podświetlanaWraz z kolegami od dłuższego czasu poszukiwaliśmy najlepszych klawiatur mechanicznych do naszych komputerów, gdyż wielokrotnie zauważaliśmy że dobra i wygodna klawiatura bardzo pomaga podczas rozgrywek turniejowych. Takie mecze często przeciągały się do późnej nocy, i bardzo trudno wtedy było sterować grą, zwłaszcza zwykłą klawiaturą bez podświetlenia. Idealnym modelem na nasze potrzeby byłaby więc znakomita klawiatura mechaniczna podświetlana z ergonomicznym wykończeniem i dodatkowymi programowalnymi klawiszami, do których można było przypisać całe ciągi komend, bardzo trudne do wykonywania nawet przy normalnej grze. Oczywiście, klawiatury które spełniały nasze wymagania nie były zbyt często widywane, bo głównie spotykaliśmy modele które albo były wykonane bardzo dobrze, ale nie posiadały dodatkowych klawiszy i podświetlenia, lub na odwrót, takie które miały wszystkie dodatkowe funkcje, jednak ich układ był podstawowy i dość niewygodny podczas grania przez długi czas. Najlepsze klawiatury, które spełniały wszystkie nasze wymagania odnośnie wygody i funkcjonalności, produkowane były zazwyczaj tylko przez najlepszych i najbardziej znanych producentów sprzętu komputerowego, i zwykle były o wiele droższe niż podstawowe modele, aczkolwiek ich cena była bardzo dobrze oddana pod względem jakości klawiatur. Podświetlenie działało w nich o wiele lepiej i często zamontowane było w taki sposób, by nie przeszkadzać grającemu nawet podczas nocnych sesji w grze, a jednocześnie umożliwiało łatwiejsze sterowanie lub pisane, także w całkowitej ciemności.

Dodatkowe klawisze programowalne były w owych klawiaturach rozmieszczone w taki sposób, iż były bardzo łatwe do znalezienia, i często były usytuowane zaraz obok głównych klawiszy sterujących większością gier. Oprócz wygody, owe klawiatury posiadały również o wiele większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również często były uszczelniane, zapobiegając uszkodzeniom spowodowanym choćby zalaniem klawiatury. Były one również wykonane o wiele solidniej niż standardowe klawiatury, nieraz funkcjonując bezawaryjnie przez wiele lat.