Podróżowanie do Niemiec łatwe jak nigdy

W dzisiejszych czasach podróżowanie do większości europejskich krajów jest bardzo proste. Minęło już wiele lat odkąd zniesiono dla naszych obywateli kontrolę na wewnętrznych granicach wspólnoty europejskiej. Od tamtej pory przejechanie przez granice do krajów z nami sąsiadujących odbywa się płynnie i bez koniecznego zatrzymywania się do kontroli granicznej. Wiele zmieniło się też pod względem dostępnych środków transportu, którymi możemy podróżować po całej Europie. Możliwości w tym zakresie jest bardzo wiele.

Do Niemiec najczęściej jeździmy busami

busy niemcyWydawać by się mogło, że przy tak łatwym i bezproblemowym przekraczaniu granicy z Naszymi zachodnimi sąsiadami, najchętniej jeździmy tam swoimi własnymi samochodami. O ile dla mieszkańców zachodniej części naszego kraju jest to opłacalne, o tyle im dalej na wschód Polski tym droższe jest podróżowanie własnym autem do Niemiec. Dlatego patrząc globalnie w ujęciu całego kraju to podróżowanie własnym autem na trasie Polska – Niemcy wcale nie jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. O wiele popularniejsze są busy Niemcy to kierunek, który obsługiwany jest przez największą liczbę pojazdów, którymi może podróżować około dziesięciu pasażerów jednocześnie. Z miast położonych na wschodzie kraju podróż busem jest bardzo opłacalna. Bilety kosztują nieznacznie więcej niż bilety na busy kursujące z polskich miast położonych tuż przy niemieckiej granicy. Wystarczy powiedzieć, że za czterysta złotych można przejechać trasę ze wschodu naszego kraju do Niemiec Zachodnich. Dlatego właśnie ten środek transportu jest najbardziej popularny pośród podróżujących za zachodnią granicę. Wydatek rzędu czterystu złotych to nic w porównaniu z kwotą, jaką trzeba przeznaczyć na zatankowanie własnego samochodu paliwem niezbędnym do pokonania takiego dystansu. Poza busami za zachodnią granicę można dotrzeć również pociągiem albo samolotem. Ten pierwszy sposób podróżowania będzie trwał nawet ponad dwadzieścia godzin, a ten drugi wbrew pozorom wcale nie należy do najwygodniejszych.

Czym najczęściej podróżujemy za Naszą zachodnią granicę? Na pewno nie własnym samochodem ani nie samolotem. Najczęściej wybieramy się w podróż niewielkim busem. Z każdego dworca autobusowego odjeżdżają setki takich busów dziennie. Każdy z nich jedzie w trasę z pełnym obłożeniem. Koszty podróży są tak niewielkie, że nie ma się nawet co zastanawiać nad wyborem tego środka transportu. A taka podróż busem trwa tyle samo co podróż własnym samochodem, bo kierowcy busów nie oszczędzają silników na takich dobrych trasach.