Po co tablica magnetyczna do kuchni?

Chciałabyś wprowadzić nieco ładu do swojego życia i myślisz o zamontowaniu tablicy magnetycznej w kuchni, ale nie bardzo wiesz jak się zabrać do segregowania informacji zamieszczanych na niej? Rzuć okiem na nasz tekst, podrzucimy Ci kilka pomysłów, jak rozpisać wygodne tabele,które ułatwią prowadzenie tablicy organizacyjnej nawet jeśli do tej pory pojęcie ładu organizacyjnego było Ci równie obce co parabole oznaczane w układzie równań podczas kursu przygotowawczego do rozszerzonej matury z matematyki.

3 sposoby organizacji tablicy magnetycznej

tablica magnetyczna do kuchniNajprostszym i najbardziej dalekosiężnym rozwiązaniem jest zastosowanie siatki z 30 dniami miesiąca i wpisywanie lub wczepianie planowanych zdarzeń w kratkę odpowiadającą kolejnym dniom bieżącego miesiąca. Wówczas masz podgląd zadań na kolejnych kilka tygodni i bardzo łatwo połapiesz się w wizytach lekarskich umawianych z dużym wyprzedzeniem oraz datach urodzin bliskich osób, aby odpowiednio przygotować się do wizyt u jubilatów. Kolejne rozwiązanie stosowane na domowej tablicy magnetycznej jest mniej dalekosiężne i obejmuje tabelę podzieloną na siedem dni tygodnia. Jest to najlepsze rozwiązanie na pierwsze dni września, kiedy plan zajęć dzieci przewraca do góry nogami letnią rutynę i trzeba w przejrzysty sposób podzielić między dorosłych domowników zadania związane z odwożeniem i odbieraniem maluchów do szkoły oraz na dodatkowe zajęcia. Mając kilkoro dzieci zaplanowanie sprawnej logistyki to nie lada wyzwanie i często wymaga zaangażowania w nie opiekunki lub dziadków. Trzeci sposób, który sprawi, że tablica magnetyczna do kuchni będzie czytelna, to zalecany przez coachów podział zadań na pilne i ważne, pilne ale nieważne, niepilne i ważne oraz niepilne i nieważne. Nadanie wartości i pilności poszczególnym zadaniom ułatwi późniejszą realizację zgodnie z potrzebami. Wystarczy rzut oka na piętrzącą się na tablicy listę zadań i wiadomo od czego zacząć ich realizację. Jednak trzeba aktualizować zadania, gdyż „niepilne” zadania szybko mogą stać się „pilne”.

Wizualne uporządkowanie zadań na zbliżające się dni lub tygodnie to zalecane przez psychologów rozwiązanie dla osób próbujących poukładać swoje życie i wprowadzić do niego nieco ładu. Stosowanie tablicy magnetycznej zamontowanej w kuchni wpisuje się też w modną filozofię Hygge, czyli szukanie równowagi pomiędzy obowiązkami a odpoczynkiem i relacjami z bliskimi. Wprowadzenie dyscypliny w wykonywaniu zadań pozwoli na wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na odpoczynek i skuteczne działanie.