Pierwszy kubek niekapek dla dziecka

 

Podczas rozwoju dziecka nadchodzi etap odsuwania na bok butelki z mlekiem, stopniowe rozszerzanie diety oraz nauka samodzielnego picia z kubka. Jest to duża zmiana dla dziecka i nowe doświadczenie, dlatego warto na ten czas dopasować odpowiedni kubek dla malucha, by mógł z łatwością z niego korzystać. Jaki model będzie sprawdzony?

Jaki kubek niekapek wybrać?

kubek niekapek canpol dla dzieckaZ pewnością większość z nas zastanawia się od kiedy można wprowadzać metodę picia z wykorzystaniem kubeczka. Otóż najczęstszym wyborem jest kubek niekapek, z którym dziecko może już zapoznawać się bardzo wcześnie, bo nawet gdy jest w około 3-4 miesiącu życia. Im wcześniej tym lepiej, ponieważ dziecko tak bardzo nie przyzwyczaja się do picia wszystkiego tylko z butelki. Jaki, więc model wybrać dla naszej pociechy? Najpopularniejszy to kubek niekapek Lovi dla dziecka już od kilku miesięcy. Jak sama nazwa wskazuje zapobiega on wydostaniu się napoju w sytuacji, gdy m.in. kubek zostanie przewrócony przez dziecko do góry dnem lub zrzucony. Jedynie w momencie, gdy dziecko zgryzie ustnik może się wygodnie napić. Dzięki tej funkcji dziecko nie będzie oblane lub zabrudzone, jak również otocznie wokół niego. Jako pierwszy kubek powinniśmy wybierać model z miękkim ustnikiem, dzięki temu przejście ze smoczka do picia z kubka będzie o wiele łatwiejsze. Natomiast wyposażone w twardy ustnik polecany jest dla dzieci dopiero około pierwszego roku życia, jak również dla tych, które lubią przegryzać miękkie, gumowe ustniki. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kubeczków tej marki, różniących się kształtem, kolorystyką czy pojemnością, dlatego w zależności od potrzeb każdy z nas znajdzie coś interesującego dla dziewczynek i chłopczyków. Kubki Loviwykonane są z wysokiej jakości materiału, atestowane, w pełni bezpieczne dla każdego dziecka. Producent w swojej ofercie dostępne ma również inne artykuły, które potrzebne są m.in. do codziennej pielęgnacji dziecka, jak i do jego prawidłowego rozwoju. Z łatwości możemy w jednym miejscu (w sklepie stacjonarnym jak również w internetowym) skompletować całą wyprawkę dla naszej pociechy, jak i uzupełniać jej elementy wraz z wiekiem.

Kubek niekapek jest cenowo bardzo zróżnicowany, dlatego w zależności od rodzaju jaki wybierzemy, najtańsze kupimy już za kilka złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet około 60-70 złotych. Warto zaznaczyć, że picie z kubeczka angażuje w pracę mięśnie twarzy i języka dziecka, co wpływa pozytywnie na ich rozwój oraz naukę mówienia. A ten temat dla rodziców, jest szczególnie ważny.