Pieluchy z flaneli, które nie uczulają

 

W przyszłym miesiącu mam datę porodu. Wraz z mężem nie możemy doczekać się tego pięknego dnia, gdy na świecie będzie już nasza córeczka. Przygotowaliśmy dla niej pokoik, w którym niczego jej nie zabraknie, a już na pewno nie naszej obecności. Mam dla niej łóżeczko, wózek, śpioszki, body i inne ubranka oraz zapas pieluch flanelowych. Wspólnie postanowiliśmy, że będziemy rodzicami, którzy zrezygnują z jednorazowych pampersów. Wiemy, że sztuka przewijania dziecka będzie trudniejsza do opanowania, ale damy radę razem.

Bawełniane i wykonane z flanelu pieluszki

wygodne pieluchy flaneloweJuż przed ślubem podjęliśmy decyzję, że nie będziemy chcieli, by goście kupowali nam drogich prezentów i kwiatów. Zamiast tego zasugerowaliśmy im, by obdarowali nas zapasem szeroko dostępnych materiałów do przewijania dziecka. Na zaproszeniu napisaliśmy, że rezygnujemy całkowicie z pampersów i na rzecz ochrony środowiska, jak i by dziecko nie miało uczulenia, będziemy mu zakładali naturalnie wyprodukowane pieluszki. Wszyscy zaproszeni przystali na tę sugestię. Oprócz tetrowych pieluch dostaliśmy też muślinowe i bawełniane materiały, co bardzo nas ucieszyło. Dzięki hojności gości mamy teraz ogromny zapas wielu tkanin dla naszej córeczki. Wszystkie miękkie, kolorowe i wygodne pieluchy flanelowe cieszą oko swoją niepowtarzalnością nadruku i starannym wykonaniem. Dokładnie i z pietyzmem wszystkie wyprałam w niskiej temperaturze przy użyciu delikatnego detergentu i po wysuszeniu wyprasowałam na lewej stronie, tak jak polecał to zrobić producent. Pieluszka flanelowa powinna oddychać i nie powodować oparzeń u dziecka, o które martwię się najbardziej z racji tego, że rozpoczyna się lato i mogą występować upały. Wyprodukowane w Polsce pieluszki podobają mi się najbardziej, bo nie dość, że są miękkie to mają do tego ładne wzory, które póki co się nie starły. Oczywiście, nic by się nie stało, gdyby nie było kolorowego nadruku, jednak goście weselni postarali się byśmy dostali najładniejsze prezenty. Białe pieluszki również są pełne uroku.

Mam nadzieję, że szybko nauczymy się poprawnego wiązania pieluszki. Dużo o poprawnym zakładaniu pieluszek nauczyliśmy się ze szkoły rodzenia oraz z Internetu. Póki co oczekujemy rozwiązania i pakuję swoją wyprawkę do szpitala. Nie chcę, by naszemu maleństwu czegoś zabrakło w pierwszych dniach życia i żebym musiała się martwić o to a mąż musiał sam wszystko dokupywać. Z całą pewnością duży zapas pieluch flanelowych odciążył nas finansowo oraz pozwolił na przygotowanie się do narodzin dziecka.