Pianka do ocieplania domów

Mówiąc na temat ocieplania bardzo często mówi się o styropianie. Ten materiał był w przeszłości bardzo łatwo dostępny w sprzedaży, przez co wiele osób zaczęło go stosować. Jednak z biegiem czasu zaczęto również zauważać jego wady. Jedną z największych wad jest to, że styropian zajmuje sporo miejsca, przez co nie może być zastosowany wszędzie tam, gdzie byśmy tego chcieli. Zaczęto więc prowadzić badania mające na celu stworzenie innych materiałów używanych do termoizolacji budynków.

Izolacja poddasza pianą poliuretanową

izolacje natryskowe rzeszówNakładanie styropianu na ściany nazywane było metodą lekką mokrą. Proces ocieplania przy użyciu styropianu polegał na przygotowaniu powierzchni, nałożeniu kleju, przymocowaniu do niego styropianu oraz założeniu specjalnej siatki, na którą dopiero można było kłaść tynk. Trzeba przyznać, że nie wygląda to na zabieg, który można wykonać w krótkim czasie. Okazuje się, że styropian obecnie można zastąpić innymi ciekawymi produktami. Szczególnie dużym uznaniem darzona jest pianka poliuretanowa, przy której udziale ocieplać można najróżniejsze części budynków. Przy użyciu pianki tworzy się nowoczesne izolacje natryskowe Rzeszów jest natomiast jednym z miast, w którym można by było bardzo łatwo znaleźć polecane i sprawdzone firmy zajmujące się tworzeniem tego typu izolacji. Pianka poliuretanowa używana do ocieplania dostępna jest obecnie w wersji otwartokomórkowej oraz zamkniętokomórkowej. Szczególnie doceniana jest ta pierwsza i są ku temu poważne podstawy. Otóż chodzi o to, że pianka poliuretanowa o otwartych komórkach jest w stanie przepuszczać parę wodną oraz wiele innych gazów. Natomiast już ciepłe powietrze jest zatrzymywane wewnątrz ocieplonego pomieszczenia. Jak widać jest to więc naprawdę produkt wart uwagi. Dzięki wspomnianej właściwości można praktycznie do zera wyeliminować ryzyko pojawiania się mostków termicznych, które powodują pojawianie się na ścianach pleśni czy nawet grzybów.

Zastosowanie pianki poliuretanowej stale rośnie. Dużo się mówi o tym, że przy udziale pianki PUR można ocieplić już nie tylko domy murowane. Dzięki wysokiemu współczynnikowi adhezji pianka poliuretanowa jest w stanie bardzo dobrze przylegać do najróżniejszych materiałów. Można więc bez problemu taką pianką ocieplić powierzchnie wykonane z drewna czy nawet z tworzyw sztucznych. Warto dodatkowo podkreślić, że obecnie stosowana pianka poliuretanowa efektywnie sprawdzi się zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Można zastosować tę piankę również do ocieplania domków letniskowych.