Parę słów o wkrętach konstrukcyjnych

Dla prawidłowej budowy i montażu bardzo ważne jest, aby kupować wkręty do drewna, wkręty do szafy, wkręty do sprzętu, bity  napędowe, nastawniki nakrętek i inne produkty do obróbki drewna, które zagwarantują solidne mocowanie, łatwy montaż i  demontaż oraz atrakcyjny wygląd każdego wnętrza. Wkręty do płyt kartonowo-gipsowych podbiły centra handlowe i  sklepy ze sprzętem, ale tradycyjne wkręty do drewna są nadal  lepiej zaprojektowana do trzymania dwóch kawałków drewna razem. Nawet wtedy, gdy borykają się z bardzo twardym drewnem. 

Jakie są najczęstsze zastosowania wkrętów konstrukcyjnych

wkręty konstrukcyjne do drewnaChociaż sklejka nie jest materiałem, który zwykle wydaje się być  reprezentatywny, są wyjątki.  Wkręty świetnie nadają się do mocowania drewnianych desek, a także są ekonomiczne.  Czy przymocowałeś drewniane deski tarasowe za pomocą gwoździ lub śrub z łbem krzyżowym? Kiedy muszę przymocować kawałek drewna do betonu, bloczka betonowego, cegły lub innej podobnej twardej powierzchni, nie  zawsze jest praktyczne kupowanie pudełka specjalnych betonowych elementów złącznych, szczególnie gdy zwykle mamy pełny  asortyment „śrub pokładowych”. Ogólna zasada jest taka, że śruba powinna wchodzić w co najmniej połowę grubości dolnego materiału, np. Wyróżnia się wkręty konstrukcyjne do drewna z łbem płaskim,  wkręty do drewna ze stali nierdzewnej i wkręty krzyżowe.  Od głowic po napędy, poszycia i powłoki zasadniczo wkręty samowiercące  są stosowane do połączeń metal- metal lub metal-drewno i najczęściej są stosowane w cienkich metalach,  jak np. w pracy ze stalowymi kołkami;  wkręty do drewna są również przeznaczone do łączenia płyt MDF, płyt wiórowych, sklejki, melaminy, płyt pilśniowych i innych produktów z drewna modyfikowanego.  Bez względu na to, czy chodzi o wkręcanie wkrętów w deski z końcowymi ziarnami, czy płyty krzyżowe, wielu ekspertów i  wykwalifikowanych majsterkowiczów zawsze wybiera wiercenie otworów pilotażowych ze specjalnym bitem pilotującym z pogłębiaczem.  Miej w pogotowiu  parę 2 1/2 calowych wkrętów do przykręcania, a także trochę mocniejszych 3-calowych wkrętów do mocowania do końcowych  ziaren  gdy potrzebna jest odrobina dodatkowej mocy.

Muszą one mieć wystarczającą ilość gwintu wkręconego w  materiał przyjmujący, aby mógł się szybko utrzymać. Wkręty muszą być wystarczająco grube, aby chwycić dwie deski. Ponadto muszą być wystarczająco długie, aby je bezpiecznie połączyć. Jeśli chcesz rozdzielić kłodę, którą wbijasz w klin, wkręt  do drewna działa jak klin, śruba do blachy zaś nie, dlatego najlepiej wywiercić otwór do odpowiedniego rozmiaru i zastosować odpowiednie wkręty.