Organizacja ślubu plenerowego

Wiele osób marzy o tym, by ich ślub odbył się w plenerze. Jego organizacja jest jednak dużo trudniejsza, niż standardowego ślubu. Trzeba bowiem zadbać przede wszystkim o zorganizowanie osoby, która będzie w stanie takiego ślubu udzielić. Należy zorganizować także miejsca dla osób przybyłych i jakieś podium, na którym stać będą przyszli małżonkowie. Taka uroczystość musi zostać także odpowiednio zabezpieczona. Nie można ryzykować, że wszystko zniszczy chociażby deszcz. Należy zatem wziąć naprawdę mnóstwo kwestii pod uwagę.

Od czego zacząć przygotowania do ślubu?

ślub w plenerze - warszawaŚlub plenerowy, jest zdecydowanie ślubem niestandardowym. Jego organizację, najlepiej jest rozpocząć od znalezienia osoby, która tego ślubu udzieli. W tym wypadku należy liczyć się z wyższymi kosztami, niż normalnie. W Polsce wzięcie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego, wiąże się z opłatą wynoszącą około 100 złotych. Jeśli jednak przyszli małżonkowie życzą sobie ślubu poza obrębem urzędu, wówczas opłata taka wynosi 1000 złotych. Jest to zatem spora rozbieżność cenowa i biorąc taki ślub, należy pamiętać o dodatkowych kosztach. Mimo takich dodatkowych kwestii, mimo wszystko wiele osób decyduje się na to, by wziąć ślub w plenerze – Warszawa czy też inne miasta Polski, dysponują pięknymi miejscami, w których taki ślub może mieć miejsce. Niektórzy decydują się również na wzięcie ślubu poza granicami Polski, przykładowo nad oceanem itp. Marzenia w tej kwestii, są bardzo różnorodne. Oczywiście jeśli mamy już osobę, która jest w stanie nam takiego ślubu udzielić, wówczas musimy postarać się także o idealne miejsce. Niektóre osoby inspirują się innymi ślubami, które opisane są chociażby na stronach internetowych. Są jednak i tacy, którzy poszukują idealnego miejsca na własną rękę. Bez wątpienia warto wybierając takie miejsce należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy zmieścić się tam odpowiednia liczba osób. Czy będzie można umieścić tam jakieś ławeczki itp. Miejsce musi być oczywiście piękne, ale powinno być ono także funkcjonalne, by zorganizowanie wszystkiego przebiegło naprawdę szybko i sprawnie.

Organizowanie ślubu plenerowego, jest ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Mnóstwo osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Jednak podejmując się takiego zadania warto mieć na względzie to, że takie śluby są przede wszystkim dość kosztowne. Poza tym należy także wybrać idealne miejsce, w którym wszyscy się zmieszczą. Choć organizacja jest dość kłopotliwa, warto się jej jednak podjąć dla ostatecznego efektu.