Organizacja imprezy firmowej w regionie Śląska

Gdy zostałam zatrudniona w dziale marketingu jako osoba odpowiedzialna za całość zadań wiedziałam, że będzie to nie lada wyzwanie. Niemniej jednak wiedziałam, że stanowisko to jest dla mnie idealne. Wcześniej pracowałam w firmie, która zajmowała się organizacją wszelkiego rodzaju event’ów – w tym imprez firmowych. 

Rodzaje śląskich imprez firmowych

Impreza firmowa na ŚląskuCentrala firmy w której podjęłam pracę znajduje się na Śląsku. Tam jest główna siedziba i tam dzieją się oraz odbywają wszelkiego rodzaju szkolenia, warsztaty oraz imprezy. Najbliższa impreza firmowa na Śląsku miała się odbyć za niecałe kilka miesięcy, ale już teraz poproszono mnie o wsparcie. Mimo, iż impreza miała się odbyć w dalszej przyszłości już teraz musiałam się zająć pewnymi ważnymi kwestiami. W związku z tym, że cała impreza miała się odbyć na Śląsku miałam zająć się transportem oraz oprawą logistyczną pracowników. Co prawda firma, która w głównej mierze organizowała nam tą imprezę zajęła się praktycznie wszystkim, było jednak kilka rzeczy, które należało dopiąć. Przede wszystkim należało wybrać temat przewodni imprezy oraz atrakcje towarzyszące podczas imprezy. W związku z tym, że region jakim jest Śląsk jest bardzo atrakcyjnym regionem, mieliśmy dużo propozycji, które były naprawdę ciekawe. Sama forma w jakiej mogą się odbywać tego typu imprezy jest dość szeroka. W zależności od koncepcji impreza firmowa na Śląsku może się odbyć na zewnątrz lub wewnątrz, może przyjąć formę grilla lub ogniska. Może także być przeplatana różnego rodzaju atrakcjami w postaci zawodów czy losowań. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tematyczne imprezy firmowe podczas których wszyscy są przebrani a cały wystrój jest dopasowany do tematyki spotkania. W zależności od firmy, której zleca się wykonanie tego zadania do wyboru są różne obszary, ale są to między innymi imprezy w stylu lat dwudziestych lub sześćdziesiątych, imprezy w stylu Hollywood, imprezy w stylu hawajskim i wiele innych. Niemniej jednak propozycji jest o wiele więcej, ponieważ impreza firmowa na Śląsku może przybrać formę warsztatów kulinarnych, zawodów sportowych lub chociażby spływu kajakowego. 

Wybór spośród atrakcji jest dość spory. Niemniej jednak najważniejsze zdaje się być to, aby wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się integracją pracowników. Firma taka powinna być doświadczona i kreatywna w swoich pomysłach, ponieważ im bardziej pracownicy będą zadowoleni, tym lepiej. To dla nich przecież są tego typu imprezy i atrakcje – szczególnie na Śląsku.