Odpowiednie łóżeczko zapewnia komfortowy sen niemowlęciu

 

W pierwszych miesiącach życia niemowlę spędza bardzo dużo czasu w swoim łóżeczku. Przesypia ono bowiem większą część doby, a także zdobywa wiele cennych umiejętności siadania i wstawania. Warto zatem zadbać o to, by mebel ten był wygodny, zapewniał maleństwu komfortowy sen oraz był bezpieczny dla jego zdrowia. Rodzice często starannie kompletują wyprawkę dla swojego maluszka, starając się wybrać produkty, które będą praktyczne oraz przydatne. Rodzice, którzy zastanawiają się, jaki model łóżeczka wybrać dla swojego malucha, mogą zapoznać się z bogatą ofertą w sklepach i zdecydować się na modele, które będą najlepsze.

Funkcjonalne łóżeczko niemowlęce w kolorze białym

białe łóżeczka dla niemowlątCiekawym rozwiązaniem są białe łóżeczka dla niemowląt, które są bardzo atrakcyjne wizualnie, a wysoka jakość materiałów oraz atestowane farby, jakich użyto do produkcji sprawiają, że maluch jest bezpieczny. Wielu rodziców decyduje się na modele z wyjmowanymi szczebelkami, które w przyszłości umożliwiają samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka.  W pierwszych miesiącach życia szczebelki są niezbędne, gdyż chronią malucha przed upadkiem, jednak z czasem można wyciągnąć parę szczebelków, by umożliwić maluchowi swobodne poruszanie się. Niektóre modele posiadają regulację wysokości, co jest bardzo przydatne, zapewniają komfort rodzicom, którzy mogą wygodnie wyciągać maluszka bez nadwyrężania swojego kręgosłupa. Z czasem, gdy dziecko siada i samodzielnie wspina się po meblach, można opuścić  materac, co zapewnia bezpieczeństwo żywiołowemu bobasowi.  Ciekawym rozwiązaniem są modele z szufladami, dzięki którym można zapewnić porządek w pomieszczeniu, przechowywać w nich kocyki, pieluszki. Tego typu schowek jest bardzo funkcjonalny i przydatny. Ogromną rolę odgrywa także odpowiedni materiał, warto, by był on dostosowany dla najmłodszych użytkowników. Wiele dostępnych modeli w sklepach jest bardzo funkcjonalnych, niektóre modele mogą rosnąć wraz z dzieckiem. Dzięki temu sprawdzają się zarówno dla niemowlaka, jak i trochę starszego dziecka.

Doskonałym rozwiązaniem jest także możliwość dokupienia szuflad oraz półek, gdzie można trzymać wszystkie niezbędne rzeczy pod ręką. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku małych pomieszczeń. Wybierając odpowiednie łóżeczko dla malucha warto wybrać modele solidne, które są wytrzymałe, a jednocześnie bezpieczne. Warto także zadbać o odpowiednią pościel, prześcieradło z podkładem, kołderkę, a także różnego rodzaju otulacze i rożki. Bardzo przydatny jest także ochraniacz, który zapobiega wkładaniu nóżek pomiędzy szczebelki, a także chroni przed uderzeniami.