Odpowiednia książka pomoże młodzieńcowi wrócić do Kościoła

 

Młodzi ludzie mają czyste dusze i bardzo plastyczne umysły. Są oni bardzo podatni na wpływy, przez co niestety czasami, zwodzeni przez złego ducha, schodzą oni na manowce. Jako rodzice i chrzestni, albo po prostu bracia w wierze, powinniśmy czuwać nad nimi i pomagać im, by nie zbaczali z właściwej ścieżki. Świeże umysły są niestety skore do buntu. Jeśli chcemy do nich dotrzeć, nie wystarczą rozsądne słowa. Najlepiej po prostu podarować młodej osobie dobrą książkę, uczącą moralności. W świecie pomieszanych porządków pomoże ona zbłąkanemu młodzieńcowi oddzielić ziarno od plew.

Nowe książki religijne są atrakcyjne dla młodzieży

książki religijne - nowościW przypowieści o siewcy Jezus uczy nas, że odpowiednie otoczenie może nam pomóc w zrozumienia Słowa i dojściu do zbawienia. „Kto ma uszy niechaj słucha” odnosi się zaś do tego, że jeśli tylko będziemy otwarci na słowa mądrości, na pewno podążymy właściwą ścieżką. Dzisiaj jednak nie jest to takie proste. Podobnie jak ziarno, które upadło na drogę i zostało wydziobane przez ptaki, młodzi ludzie mogą zostać wykorzenieni z wiary. Dzieje się tak przez pokrętną logikę przeciwników Kościoła, która niestety bywa często atrakcyjna dla młodych ludzi. Jeśli dostrzegamy w swoim otoczeniu takie przypadki, powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, by nieukształtowanego człowieka sprowadzić z powrotem na łono Kościoła. W tej sprawie mogą nam pomóc książki religijne – nowości zaś będą szczególnie wskazane. Oczywiście bazą pozostanie Biblia, ale młody człowiek potrzebuje atrakcyjnych przykładów, żeby dojść do prawdy. W obliczu pokus, które zewsząd otaczają chrześcijanina, trzeba świecić przykładem. Należy przede wszystkim pokazywać, że prawda i dobro są wartościami ponadczasowymi. Młodzież musi widzieć w nas wzór, który pozna z literatury religijnej. Warto podrzucać nastolatkom i młodym dorosłym atrakcyjne książki pisane przez egzorcystów i zakonników. Trzeba unaoczniać zbłąkanym owieczkom to, że życie w czystości jest dobre i że można uchronić się przed złem, które tak często dostrzegamy wokół siebie. Dając świadectwo sprawiamy, że świat staje się lepszym miejscem.

Gdy pomożemy komuś odnaleźć się we wspólnocie, będziemy mieli poczucie wykonania swojego chrześcijańskiego obowiązku. Powinniśmy zawsze dawać przykład swoją szlachetną postawą, by ludzie mieli wzór, za którym mogliby dumnie kroczyć ku zbawieniu. Chociaż miewamy wątpliwości, powinniśmy wszyscy pomagać sobie nawzajem, pożyczać sobie religijną literaturę i czytywać razem Biblię. Dzięki takiemu postępowaniu będziemy ustawicznie zbliżali się do Światła. To przepiękna perspektywa.