Odpowiedni trener personalny

 

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z porady trenera personalnego. W związku z tym, że zwiększa się zapotrzebowanie na tego typu usługi, stale rośnie również ilość trenerów, którzy naprawdę znają się na swojej pracy i wykonują ją z pełnym zaangażowaniem. Niestety wybór trenera personalnego może być skomplikowany, więc warto wiedzieć, czym kierować się w tym przypadku.

Jak wybrać trenera personalnego?

trener personalny szczecinWybierając trenera, powinniśmy brać pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejsze jest to, w jaki sposób jesteśmy traktowani podczas pierwszego spotkania z przyszłym trenerem. Tak naprawdę jest to moment, w którym trener powinien zdobyć o nas wszystkie informacje, które będą mu potrzebne. Niesamowicie ważne są pytania o nasz tryb życia, o żywienie, jak i o parametry typu wzrost, czy waga. To dzięki temu trener będzie w stanie podpowiedzieć nam, co powinniśmy zrobić, aby osiągnąć to, o czym marzymy. Dobry trener będzie skrupulatnie notował wszystkie uwagi i z pewnością będzie je wykorzystywał na kolejnych etapach współpracy. To bardzo ważne, ponieważ nie każdy trener to robi. Jeśli interesuje nas trener personalny Szczecin z pewnością jest odpowiednim miastem, w którym znajdziemy ich ogromny wybór. W związku z tym powinniśmy skonsultować się z kilkoma z nich, którzy odpowiadają nam najbardziej i dopiero później dokonać trafnego wyboru. Czasami trenerzy sami podchodzą do swoich nowych, potencjalnych klientów. Jeśli zauważymy, że któryś z trenerów w naszym klubie fitness właśnie w taki sposób pozyskuje klientów, to powinniśmy na niego uważać. Prawdopodobnie robi to tak, ponieważ nie jest zbyt znany i niestety – zbyt dobry. Wysoce prawdopodobne jest również to, że dopiero rozpoczyna swoją karierę. Nie oznacza to, że nie może być profesjonalistą i że nie warto takiemu trenerowi zaufać. Zanim jednak wybierzemy go na swojego trenera osobistego, upewnijmy się, czy ma on odpowiednie uprawnienia. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ nieodpowiednio dobrany model żywienia lub źle wykonywane ćwiczenia mogą odbić się na naszym zdrowiu.

Wybór trenera osobistego nie powinien być dziełem przypadku. Niesamowicie ważne są jego kwalifikacje. Kursów dla trenerów personalnych jest bardzo dużo, a więc nie powinniśmy ufać osobie, która ma jedynie ukończony kurs trenerski i nic innego. Dobry trener najczęściej interesuje się również żywieniem i z pewnością będzie w stanie podpowiedzieć nam, w jaki sposób jeść, aby zachować dobre zdrowie lub nawet je polepszyć. W związku z tym zainteresujmy się certyfikatami naszego trenera.