Odporna podłoga do sali sportowej

Duże eventy i pokazy wrestlingu amerykańskiego wiązały się z koniecznością instalacji dodatkowych urządzeń oświetleniowych na terenie areny, gdyż pokazy takie były bardzo widowiskowe, łącząc w sobie nie tylko faktyczny event sportowy, ale również pokaz oświetlenia i pirotechniki. Dodatkowe obciążenie ciężkim sprzętem elektronicznym wywoływało ogromny nacisk na podłogę, która nie była przystosowana do znoszenia tak dużych obciążeń, i często wypaczała się pod naciskiem.

Wytrzymała podłoga do areny sportowej

wzmocniona podłoga sportowaPrzy pierwszej możliwości modernizacji wyposażenia areny, zdecydowaliśmy się również wymienić podłogę części pokazowej, gdyż dotychczasowa zaczynała zużywać się w nadmiernym tempie od ogromnego nacisku, jaki musiała znosić podczas pokazów. Idąc za przykładem pozostałych aren, które urządzały pokazy wrestlingu z użyciem dużej ilości elementów oświetleniowych i ścian wizyjnych, zdecydowaliśmy się położyć na arenie wysokiej jakości nawierzchnię do sal sportowych. Nowoczesna, wzmocniona podłoga sportowa przez nas wybrana nie przypominała standardowych nawierzchni drewnianych, jakie były dotychczas używane na większości obiektów sportowych, gdyż wykonana była w całości z elastycznych, aczkolwiek bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych. Była więc lżejsza niż standardowa odmiana podłoża, choć mimo to znosiła o wiele lepiej nawet bardzo duży nacisk, nie przejawiając śladów uszkodzeń nawet po mocnych uderzeniach, jakie czasem mogły zdarzać się podczas najbardziej widowiskowych pokazów. Nawierzchnia ta była montowana identycznie jak zwykła podłoga, i wymagała normalnego położenia na podkładzie i nowo wylanym podłożu, choć z racji zastosowanego materiału i o wiele mocniejszego spoiwa, nie odklejała się od podłoża nawet po najmocniejszych uderzeniach czy próbach oderwania z dużą siłą. Podłoga ta miała jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę, a mianowicie dość chropowatą powierzchnię, zapobiegającą nie tylko przesuwaniu się wyposażenia podczas trwania eventu, ale również pozwalającą zawodnikom zachowanie równowagi podczas nawet najbardziej imponujących akrobacji.

Dodatkowo służyła jako całkiem dobre wytłumienie w razie upadku, podobnie jak niektóre odmiany wykładzin sportowych, stosowanych na mniejszych obiektach. Oczywiście, położenie takiej nawierzchni wymagało dość dużo pracy, jak każdy rodzaj podłogi, niezależnie od jej zastosowania, jednak wybrana przez nas nawierzchnia, z racji ogromnej wytrzymałości i niepodatności na uszkodzenia, nie musiała być wymieniana przez długie lata nawet przy bardzo intensywnym wykorzystaniu.