Ochrona przed uderzeniami i design słupków

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych istnieje wiele różnych rodzajów słupków które urbaniści i architekci mogą wykorzystać do ochrony ludzi i mienia przed zabezpieczenia pojazdów. Słupki w jasnych kolorach stoją na wielu rogach ulic i parkingach ale nie każdy słupek musi wyglądać jak neonowa rura aby mógł służyć jako drogowskaz lub bariera bezpieczeństwa. Witryny wymagające bardziej nowoczesnej lub subtelnej estetyki mają inne opcje zabezpieczenia przed wypadkami pojazdów.  Słupki prefabrykowane betonowe są jednym z przykładów słupka dekoracyjnego, który zapewnia ochronę przed uderzeniami bez odwracania uwagi od krajobrazu i stylu architektonicznego.

Dlaczego warto używać betonowych słupków?

solidne słupki parkingowe betonoweBeton jest doskonałym materiałem budowlanym, używanym w większości dużych budynków i projektów infrastruktury miejskiej. Bardzo rzadko można napotkać jakikolwiek nowoczesny budynek, który nie używa betonu przynajmniej jako fundamentu. Słupki betonowe sam w sobie ma wysoką masę termiczną i jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania na zewnątrz. Słupki betonowe można również łatwo ulepszyć za pomocą stalowego zbrojenia w celu zwiększenia wytrzymałości i dodatkowego wykończenia powierzchni chroniąc go przed elementami zewnętrznymi jednocześnie dodając atrakcyjną teksturę powierzchni. W porównaniu do projektów z betonu wylewanego na miejscu producenci prefabrykatów betonowych mają wyjątkową kontrolę nad zarządzaniem jakością i wyglądem wyrobów betonowych. Zakłady odlewnicze mają zaletę czystego środowiska produkcyjnego aby zminimalizować zanieczyszczenia. Prefabrykaty wykorzystują również formy które zapewniają jednolitość wielu elementów i pozwalają na wysoki stopień planowania i przewidywalności przy określaniu mieszanek betonowych i objętości. W przypadku projektów betonowych wylewanych na miejscu deskowanie jest często najbardziej kosztownym wkładem ponieważ wymaga dużego nakładu pracy i materiałów. Poleganie na producentach zewnętrznych to ciekawy sposób na obniżenie kosztów na solidne słupki parkingowe betonowe przy jednoczesnym zapewnieniu jakości i cech charakterystycznych dla wydajności. Prefabrykaty betonowe są dostarczane gotowe do użycia a ich montaż zazwyczaj wymaga znacznie mniej czasu i pracy.

Sam beton ma wyjątkową wytrzymałość na ściskanie ale jest słaby pod względem wytrzymałości na rozciąganie i ścinanie. Oznacza to, że jest bardzo podatny na pękanie. Zwłaszcza, gdy z biegiem czasu jest poddawany znacznym siłom. Aby wzmocnić beton najlepiesza konstrukcja jest wykonywana z dodatkiem stali. Po połączeniu stali z betonem powstaje żelbet. Jest to materiał o niewiarygodnej wytrzymałości i trwałości który służy jako element konstrukcyjny zarówno słupków dekoracyjnych jak i funkcjonalnych.