Nowoczesna drukarka trójwymiarowa do złożonych kształtów

Podstawowe drukarki trójwymiarowe były urządzeniem bardzo przydatnym, mogącym być użytym do stworzenia zarówno części zamiennych do urządzeń, zapasowych elementów do modeli, czy nawet kompletnych kształtów o dowolnej jakości wykonania. Profesjonalni modelarze preferowali jednak nowsze i lepsze egzemplarze, gdyż ogólnodostępny sprzęt zazwyczaj nie miał tak dużej precyzji i dokładności wydruku, jaka wymagana była do stworzenia bardzo szczegółowych i złożonych wydruków.

Zaawansowana drukarka trójwymiarowa do modeli

drukarki 3d w KrakowieOd jakiegoś czasu zajmowaliśmy się z ekipą tworzeniem unikalnych modeli lotniczych, głównie na zamówienie, ale również i hobbystycznie. Polegało to głównie na łączeniu ze sobą wielu różnych elementów modeli z bardzo imponującym efektem, aczkolwiek wielokrotnie okazywało się iż projekt był niemożliwy do wykonania taką metodą. Wiele potrzebnych nam części zwyczajnie nie istniało, i musieliśmy je projektować samemu. Jednak drukarki trójwymiarowe jakich używaliśmy do produkcji owych części dawały tylko ograniczony efekt, i nie miały wystarczającej precyzji. Jako że w sprzedaży było bardzo wiele nowszych i lepszych modeli, zdecydowaliśmy się w końcu odwiedzić sklepy sprzedające drukarki 3d w Krakowie, w poszukiwaniu najbardziej precyzyjnego i dokładnego sprzętu. Porównaliśmy wiele ofert podczas poszukiwań, sprawdzając parametry kilkunastu najbardziej polecanych, zaawansowanych drukarek i często okazywało się iż różniły się od siebie dość nieznacznie. Zdecydowaliśmy się w końcu zaopatrzyć w model służący do wydruków przemysłowych, o wiele większy niż tanie i ogólnodostępne drukarki, aczkolwiek o wiele wytrzymalszy, a przy tym bardziej precyzyjny. Drukarka ta posiadała ogromne możliwości, głównie ze względu na bardzo zaawansowany program sterujący, poprawiający na bieżąco wszystkie błędy projektu, jakie mogły być wykonane podczas kształtowania bryły. Na dodatek, działała z niemal wszystkimi rodzajami filamentów, od materiałów podstawowych, kompozyt, po rzadko spotykane filamenty przemysłowe o zwiększonej twardości i gęstości.

Jednocześnie, każdy filament sprawdzał się na owej drukarce tak samo dobrze, gdyż program sterujący mógł być ustawiony na użycie konkretnego filamentu, dopasowując działanie drukarki do właściwości zastosowanego materiału. Drukarka ta mogła również być ustawiona w ciągłym trybie pracy, przydatnym podczas wykonywania dużej ilości wydruków. Oznaczało to nieprzerwaną pracę drukarki do czasu wyczerpania zbiornika filamentu, lub manualnego jej wyłączenia.