Nowa odmiana lamp owadobójczych

W sklepach spożywczych, zarówno niewielkich jak i dużych marketach, lampy owadobójcze były jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Służyły bowiem do ochrony towaru i klientów przed owadami, gromadzącymi się przy świeżej żywności, zwłaszcza na stanowiskach mięsnych i warzywnych. Ich skuteczność była jednak uzależniona od jakości wykonania oraz napięcia, jakie generowały w siatkach elektrycznych.

Najskuteczniejsze lampy owadobójcze do sklepów

lampy owadobójcze lepoweDuże markety często wyposażały się w najlepsze odmiany lamp owadobójczych, posiadające wysokie napięcie oraz bardzo dobre świetlówki, które w przeciwieństwie do tych używanych w tanich lampach generowały bardzo silne światło ultrafioletowe. Coraz częściej wykorzystywane były również lampy owadobójcze lepowe, które od niedawna zostały wprowadzone do inwentarza wielu producentów wyposażenia sklepowego. Lampy te funkcjonowały dokładnie tak samo jak pozostałe odmiany lamp owadobójczych, aczkolwiek posiadały również taśmy bardzo silnego lepu, który działał podobnie jak standardowy lep na owady. Owe taśmy były umieszczone tuż pod świetlówkami, i służyły do unieruchamiania tych owadów które nie były rażone prądem z siatki elektrycznej. Powierzchnia lepów pokryta była również substancją przyciągającą owady w podobny sposób do tego w jaki były przyciągane do owoców, tym bardziej podnosząc poziom skuteczności dowolnej lampy wyposażonej w taki dodatek. Lampy posiadające lepy były większe niż standardowe odmiany, i mogły być używane w większych sklepach zamiast kilku urządzeń jednocześnie. Najczęściej wymagały one montażu pod sufitem, z racji rozmiarów utrudniających ulokowanie lampy na wyposażeniu sklepowym. Lampy tego rodzaju były również dostępne w zmniejszonej wersji, przeznaczonej do użytku w prywatnych domach. W odróżnieniu od lamp sklepowych, domowe warianty posiadały możliwość szybkiej wymiany taśmy w przypadku zużycia, jak również były zabezpieczone przed możliwością przypadkowego dotknięcia siatki elektrycznej.

Mimo mniejszych rozmiarów, były równie skuteczne co sklepowe odpowiedniki, choć przeznaczone do użycia na zewnątrz budynków. Z tego powodu, obudowy były dobrze zabezpieczone przed możliwością powstania spięcia elektrycznego po kontakcie z wodą czy długim wystawieniu na działanie wilgotnego powietrza, a układy elektryczne wyposażone w bezpieczniki, wyłączające urządzenie po wykryciu zbyt wysokiego natężenia prądu. Z racji skuteczności, były one polecane wszystkim osobom które wymieniały dotychczasowo wykorzystywane lampy w domach.