Nocne niebo na suficie napinanym

 

Remontując mieszkanie lub inny lokal użytkowy rozglądamy się za nowymi rozwiązaniami. Szukamy nowości z różnych względów. Czasami chcemy zaoszczędzić czasami spróbować czegoś nowego bo taki mamy kaprys, a czasem bo nas coś tak oszołomi urokiem, że musimy to mieć. Pojawienie się na rynku sufitów napinanych generuje w inwestorach różne pozytywne odczucia. Montaż sufitów napinanych jest szybki i bezpyłowy w porównaniu do tradycyjnych metod. Daje możliwość przeobrażenia lokalu w miejsce zaskakujące swoją urodą. Materiały używane do produkcji sufitów napinanych to tkaniny poliestrowe i poliuretanowe, które dają ogromne możliwości. Poznając ich szczególne właściwości fizyczne i chemiczne inwestorzy nawet ci powątpiewający zdecydują się na ich zakup. .

Napinany sufit z gwiazdami

sufit gwieździste nieboMożliwości, które dają tkaniny poliestrowe i poliuretanowe zostały skrzętnie wykorzystane przez projektantów i producentów sufitów napinanych. Powłoki, o których mowa są materiałem wykorzystywanym do produkcji obecnie bardzo popularnych sufitów z gwiazdami. Tej popularności nie ma się co dziwić gdyż producenci uzyskali efekt zaiste piorunujący. Tworząc sufit gwieździste niebo wykorzystuje się kilka wariantów. Każdy z nich ma swój osobliwy urok. Pierwsza wersja to klasyczny sufit gwiezdny budowany na bazie powłoki z małymi dziurkami gdzie umieszcza się końcówki światłowodów, które tworzą gwiazdy. Każdej gwieździe można nadać inne natężenie światła aby obraz nieboskłonu był jak najbardziej realistyczny. Następna możliwa wersja to umieszczenie światłowodów tuż za powłoką. Nie trzeba wówczas wykonywać otworów na gwiazdy. Światło gwiezdne jest wtedy nieco stłumione i przygaszone. Aby uzyskać efekt spadających gwiazd końcówki światłowodów wypuszcza się przez otworki na pewną długość. Jest to bardzo efektowna metoda. Największe jednak wrażenie robią sufity napinane gwiezdne niebo, w których używa się specjalnych kryształów przyklejanych na otworki z końcówkami światłowodów. Światło zostaje wtedy rozproszone w taki sposób, że efekt rozgwieżdżonego nieba jest piorunujący. Dla posiadaczy ” nieco ” większych funduszy producenci oferują kryształki Svarovskiego jako gwiazdy. Sufity napinane gwiezdne niebo mogą uzyskiwać jeszcze ciekawsze możliwości poprzez stosowanie wielu powłok i uzyskanie efektu 3D. Ciekawostką wszystkich wersji sufitów jest to, że w ” stanie spoczynku ” są w jednolitym kolorze i nie dają zupełnie wyobrażenia co się za nimi kryje. Napinanie sufitów odbywa się na specjalnych szynach uwzględniając wszystkie załamania i kąty.

Decydując się na inwestycję w sufit napinany należy wiedzieć, że to inwestycja na bardzo długie lata. Nie wymaga on konserwacji i napraw. Powłoki sufitów napinanych są wodoodporne i niepalne. Pełnię możliwości sufitów napinanych gwiezdne niebo będzie można poznać surfując w internecie gdzie można znaleźć bogaty opis. Zdecydowanie najwięcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z producentem lub sprzedawcą sufitów. Cena sufitu zostanie ustalona po wizycie przedstawiciela firny, który wykona obmiar pomieszczenia i pomoże wybrać wariant gwiezdnego sufitu.