Naturalne metody terapeutyczne

Marihuana to roślina odurzająca i narkotyzująca. W naszym kraju jej posiadanie lub hodowanie jest surowo zabronione i grozi poważnymi sankcjami prawnymi. Wprawdzie była wykorzystywana już w medycynie ludowej i przynosiła dobre efekty terapeutyczne, jednak w naszym kraju nadal budzi wiele kontrowersji i sprzecznych emocji. Jednak jest grupa osób która przychylnie patrzy w stronę rośliny i wiąże z nią nadzieję na poprawę zdrowia i samopoczucia. W chwili obecnej możemy tylko oficjalnie rozmawiać o marihuanie medycznej.

Wykorzystanie konopnego suszu

najlepszy susz konopnyMarihuana medyczna to nic innego jak susz konopi siewnych który dostępny jest w Polsce tylko na receptę. Ma ona niewiele wspólnego z popularnym narkotykiem. Pochodząca z legalnych upraw ma ściśle określony skład który dokładnie jest nadzorowany w procesie produkcji i upraw.  W czasie jego trwania roślina pozbawiana jest substancji uzależniających i odurzających a wzbogacana tymi o udowodnionych właściwościach terapeutycznych, takimi jak cbd. Są to związki które nie tylko nie uzależniają, ale jeszcze doskonale sprawdzają się w leczeniu uzależnień na przykład alkoholowych. Najlepszy susz konopny daje nam obietnicę minimalizowania przewlekłego bólu, leczenia nowotworów oraz działania przeciwzapalnego. Wykorzystywany pod postacią różnego rodzaju herbatek czy wdychany za pomocą waporyzatorów  czy innego rodzaju inhalatorów korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy niwelując stany lękowe, ułatwiając zasypianie i poprawiając samopoczucie. Doskonale sprawdzają się w łagodzeniu skutków ubocznych po chemioterapii i radioterapii. W ostatnim czasie zaobserwowano ich korzystny wpływ na samopoczucie osób zmagających się z chorobą Alzheimera i Parkinsona. Okuliści zaobserwowali iż terapia suszem konopnym ma bardzo dobry wpływ na poprawę ostrości widzenia poprzez obniżanie ciśnienia w gałce ocznej. A nawet hamuje retinopatię cukrzycową. Doskonale wpływa na obniżanie poziomu glukozy we krwi co może dawać nadzieję osobom zmagającym się z cukrzycą. Znosi napięcie mięśni w przypadłościach neurologicznych.

Jak więc widzimy konopie to niezwykle ważne i pożyteczne rośliny. W przyszłości mogą okazać się skutecznym lekarstwem w leczeniu i terapii wielu schorzeń. Jeśli będziemy przyjmować je pod kontrola i zgodnie z zaleceniem mogą postawić niejedną osobę przewlekle chorą na nogi i przywrócić jej nadzieję oraz radość życia. Obecnie musimy cieszyć się tym, co jest dostępne i wykorzystywać lecznicze właściwości. Musimy jednak pamiętać iż nie wolno nikomu odbierać nadziei tym, którzy tej nadziei najbardziej potrzebują.