Najlepsze zabawki dla trzylatków

Odwiedziny u zaprzyjaźnionych dzieci zwykle łączą się z koniecznością wybrania prezentu dla małego milusińskiego. O ile w przypadku mniejszych dzieci łatwo znaleźć grzechotkę, która zainteresuje maluszka, o tyle zakup zabawki dla 3 latka to już wyższa szkoła jazdy. Jest to na tyle duże dziecko, że typowe dla maluszków gryzaki i grzechotki przestają zaspokajać jego ciekawość, natomiast zbyt dorosłe zabawki będą czekać w szafie zamiast sprawić radość. Sprawdź jaki prezent sprawi frajdę trzyletniemu dziecku.

Wybór zabawek dla trzylatka

zabawki dla 3 latkaWiele osób uważa, że najlepszym prezentem dla dziecka jest grająca i świecąca zabawka, która będzie przyciągać wzrok i jest jedną z najmodniejszych pozycji w katalogach zabawkowych. Jeśli jednak zależy Ci na zrobieniu efektu zarówno na rodzicach, jak i wsparcie naturalnego rozwoju dziecka. Dlatego warto sięgać po zabawki dla 3 latka które pobudzą jego wyobraźnię. Jedną z takich pozycji są klocki. Nie muszą to być duże i drogie zestawy drewnianych klocków. Małego budowniczego lub architekta mogą pobudzić już nieduży woreczek kolorowych, plastikowych klocków. Warto sięgać po zestawy, które nie posiadają instrukcji i mogą być dowolnie łączone ze sobą, choćby w prosty mur lub wysoką do samego sufitu wieżę. Modne i lubiane przez wszystkich są także klocki typu wafel, z których może powstać zarówno budowla przestrzenna, jak i kolorowy dywan, gdy maluch chce dać upust swojej wizji. Dzieci w tym wieku lubią ogrywanie scenek, a więc dobrym wyborem będzie zakup zestawu typu „mały lekarz”. Szczególnie lubiane zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców są zestawy zawierające symboliczną ladę sklepową i półki wypełnione owocami lub warzywami oraz miniaturowe kuchenki, na których malec może w tym samym czasie, co mama gotować obiad. Tego typu zabawy wymagają zaangażowania rodziców, którzy będą brać aktywny udział w zabawie i zjadać ugotowany posiłek lub dokonywać zakupów na straganie swojego dzielnego dziecka.

Dzieci uwielbiają także łamigłówki. Tak więc wśród zabawek dla 3 latków nie może zabraknąć puzzli i innych układanek. Oczywiście muszą być dopasowane do wieku dziecka, a więc trzeba sprawdzić na opakowaniu, jak ich trudność ocenia producent. Zazwyczaj są to kilkuelementowe, dość duże puzzle, aby dziecko mogło je z łatwością chwycić. Dobrym pomysłem są także proste planszówki, jak na przykład Farmer lub domino obrazkowe, drukowane na kartonikach. Wspólne gry z rodzicami pomogą zagospodarować wieczory i wyciszyć aktywnego malucha przed snem.