Najlepsze smoczki do butelek

Pojawienie się noworodka w rodzinie jest zawsze sporym wydarzeniem, które na dobre zmienia życie rodziców. Opieka nad maluchem nie jest prosta, a co najgorsze, nie można się do niej przygotować mentalnie. Pod względem materialnym jest to możliwe, bo każda mama jeszcze przed narodzinami malucha kompletuje dla niego wyprawkę z najpotrzebniejszymi elementami.

Dlaczego smoczek kauczukowy jest lepszy?

smoczki kauczukowe do butelekWiększość mam decyduje się na kamienie malucha piersią przez przynajmniej pierwsze sześć miesięcy życia. To bardzo ważne ze względu na zdrowie i rozwój dziecka. Półrocznemu dziecku można już zacząć wprowadzać inne dania do menu niż mleko mamy w formie przecierów. Jednakże bywa też tak, że mama z różnych powodów nie może karmić piersią i musi przejść ma mleko modyfikowane, które jest podawane z butelki. Wiele mam karmiących piersią obawia się podawać dziecku czegokolwiek w butelce ze smoczkiem, ponieważ maluch może się odzwyczaić pić mleko z piersi, bo ssanie smoczka jest znacznie prostsze. W obecnych czasach znajdziemy w sprzedaży smoczki kauczukowe do butelek, które mają okrągły kształt, przypominający sutek mamy. Choć nie zastąpi on w stu procentach piersi, ale z pewnością będzie świetnie naśladował sposób ssania. Dla mam karmiących, to świetne rozwiązanie, bo mogą podawać dziecku mleko z butelki i z piersi jednocześnie. Co do materiału z jakiego smoczki są wykonane, to najpopularniejszy jest silikon, który nie jest naturalny i może uczulać. Kauczukowe są naturalne, a więc całkowicie bezpieczne, szczególnie dla maluchów uczulonych na różne tworzywa sztuczne. Ponadto kauczukowe smoczki są wolne od barwników, substancji alergizujących parabenów, ftalanów czy zmiękczaczy, które mogą być szkodliwe dla malucha. Naturalny kauczuk jest rozciągliwy i wytrzymały, dlatego świetnie się sprawdza jako materiał na smoczki. Mają one różny rozmiar, który należy dopasować do wieku dziecka. Ponadto ich średnica jest uniwersalna, dlatego będą pasować do każdego rodzaju butelki. Obecnie w sprzedaży są dostępne smoczki kauczukowe do ssania lub butelek.

Smoczki kauczukowe mają wiele zalet, ale tak samo jak silikonowe czy lateksowe, trzeba je wymieniać na nowe co sześć – osiem tygodni . Wynika to z zasad bezpieczeństwa, ponieważ zawsze może dojść do mikro uszkodzeń, w których będą się gromadzić groźne bakterie i zanieczyszczenia. Zawsze przed założeniem smoczka na butelkę, trzeba go dokładnie wyparzyć, aby pozbyć się z jego powierzchni ewentualnych drobnoustrojów. Ze względu na brak konserwantów i sztucznych składników, smoczki mogą nieco zmieniać kolor.