Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód?

Warto zwrócić uwagę na wiele czynników podczas wynajmu odpowiedniego samochodu na wakacje lub też do celów służbowych. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, jaki jest wiek wypożyczonego samochodu, ponieważ najczęściej wypożyczalnie oferują wynajem aut, które mają mniej niż 2 lata. Takie samochody są w pełni bezpieczne oraz mają zawsze wykonany aktualny przegląd techniczny. Dodatkowo po każdym wypożyczeniu są rutynowo sprawdzane przez mechaników, którzy sprawdzają silnik oraz oleje, a także całe wyposażenie auta.

Ile trzeba mieć lat, aby wynająć auto?

wypożyczalnia samochodów łódźPraktycznie każda wypożyczalnia posiada swój własny regulamin, w którym zawarte są informacje dotyczące wieku osoby, która chce wynająć auto z wypożyczalni. Przede wszystkim osoba, która chce wynająć samochód, powinna mieć ukończone co najmniej 21 lat i nie więcej niż 70. Dodatkowo niektóre wypożyczalnie narzucają dodatkowe warunki związane, z tym że prawo jazdy należy posiadać od przynajmniej roku. W celu podpisania umowy z wypożyczalnią samochodów powinniśmy posiadać oprócz prawa jazdy również dowód osobisty albo paszport, gdy przyjeżdżamy z zagranicy. Kaucję zwrotną nakłada praktycznie każda wypożyczalnia samochodów Łódź jest miejscowością, w której możemy wynająć również samochód przez internet za pomocą specjalnych formularzy. Bez problemu będziemy mogli tam wybrać odpowiednie auto oraz wybrać miejsce, w którym podpiszemy umowę. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują wynajem tylko i wyłącznie osobom, które posiadają kartę kredytową, ponieważ na czas wynajmu zostanie tam nałożona blokada kaucji zwrotnej. Czasami możemy również zapłacić kaucję gotówką albo pozostawić w swój własny samochód w ramach kaucji na czas wynajmu auta z wypożyczalni. Wypożyczalnie samochodów w Łodzi oferują dodatkowe wyposażenie do samochodu w postaci fotelika dla dziecka oraz nawigacji GPS i takie dodatkowe rzeczy mogą zwiększyć ostateczną kwotę do zapłaty za wynajem auta. Warto zapoznać się z różnymi cennikami wielu firm umożliwiających wynajem samochodu, aby porównać ceny poszczególnych wypożyczalni i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.

Kiedy będziemy doskonale wiedzieli na co zwracać uwagę podczas wynajmowania samochodu to będziemy mieli pewność, że jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Zdecydowanie lepiej nie jest poświęcić odrobinę czasu i porównać kilka ofert, aby wybrać te najkorzystniejszą, ponieważ nie będziemy musieli wtedy przepłacać. Przy wynajmie odpowiedniego samochodu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ubezpieczenie, a także obowiązujące limity kilometrów.