Modne baterie łazienkowe

Coraz częściej do łask konsumentów wracają stare wyroby. Obecnie panuje moda na styl vintage, sprowadzający się przede wszystkim do korzystania z używanych już przedmiotów, często nawet zabytkowych. Zajmuję się od kilkunastu lat aranżacją przestrzeni i coraz więcej moich klientów pyta mnie o ponownie wykorzystanie starych mebli i sprzętów. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ znacząco uatrakcyjnia moją pracę i daje mi spore pole do popisu w zakresie dekorowania wnętrz. Sama lubię także elementy retro.

Styl retro w łazienkach

bateria łazienkowa retroNie tylko kuchnie i salony są coraz częściej utrzymywane w stylach vintage lub retro. Otrzymuję od jakiegoś czasu coraz więcej zleceń dotyczących aranżacji łazienek. Moi klienci zazwyczaj chcą, aby wystrój tego pomieszczenia wkomponować jakiś stary posiadany przeze nich mebel lub sprzęt. Zazwyczaj chodzi o piękne lustra w gustownych ramach, jednak bywa też inaczej. Mój ostatni klient od razu wiedział, że w jego nowej łazience najlepiej będzie wyglądała bateria łazienkowa retro. Nie posiadał jednak takiego sprzętu, więc to ja musiałam się pofatygować, aby go zdobyć. Okazało się, że nie jest to trudne zadanie, ponieważ chodziło o nowy przedmiot, który miał jedynie przypominać stary. Takich towarów jest na rynku coraz więcej i to niezależnie od tego, o jakie elementy wystroju chodzi. W przypadku łazienek można nawet spotkać osobne sklepy specjalizujące się w sprzedaży wyposażenia retro. Nie tylko krany, ale także całe wanny, umywalki, czy szafki są stylizowane na stare i przynajmniej lekko zużyte. Niektórych nieco dziwi taka moda, ponieważ nie rozumieją, jaki jest sens kupowania czegoś nowego, co wygląda jak staroć. Jednak o gustach nie ma co dyskutować. Każdy ma prawo do swojej wizji i jej realizacji w taki sposób, aby czuć się jak najlepiej we wnętrzu własnego domu, bo przecież właśnie o to chodzi. Nigdy nie pytam klientów, co nimi kieruje ani skąd czerpią swoje fascynacje. Moja praca polega przede wszystkim na uważnym słuchaniu i próbie jak najlepszego sprostania konkretnym wymaganiom. Osobiście uważam, że pomieszczenie utrzymane w każdym stylu może być piękne.

Łazienki utrzymane w stylu retro są coraz popularniejsze. Świadczy o tym fakt, iż sprzętów stylizowanych na stare produkuje się coraz więcej. Istnieją nawet salony, w których sprzedaje się wyłącznie wyposażenie retro. Sama także mam dużo zleceń na wykonywanie projektów z uwzględnieniem przedmiotów odwołujących się do minionych już epok. W łazienkach utrzymanych w stylu retro dominują duże lustra w pięknych ramach, stare żeliwne wanny oraz ciekawe proste baterie łazienkowe, jednak istnieje także szereg mniejszych elementów, które stanowią niezwykłe dekoracje.