Mieszkanie pod wynajem w Warszawie

Najpopularniejszym modelem mieszkaniowym wybieranym przez Polaków jest w chwili obecnej model mieszkania dwupokojowego. Jest to pewien kompromis pomiędzy wymaganym poziomem komfortu, a możliwościami finansowymi. Mieszkania trzypokojowe zaczynają się od metrażu 70-75 metrów kwadratowych, co przy cenach panujących na rynku warszawskim, gdzie za metr kwadratowy średnio zapłacimy około 8500 do 9000 złotych za metr kwadratowy. Dlatego, że kupno mieszkania dwupokojowego możemy nazywać kompromisem część młodych ludzi również decyduje się w tej kwestii na kompromis.

Mieszkanie dwupokojowe – najem czy kupno?

mieszkanie dwupokojowe - warszawa wynajemKompromisem w tym wypadku będzie najem mieszkania. Jako że kupno mieszkania dwupokojowego nie jest punktem docelowym inwestowania w swoją przyszłość dla młodych ludzi to opcja najmu mieszkania może być dla nich najbardziej kusząca. Jeżeli przyznać, że jakość życia w Warszawie jest na poziomie zbliżonym do zachodniej Europy to najlepsze miejsce na inwestycje w mieszkanie dwupokojowe – Warszawa Wynajem jest możliwością tymczasową, często wynikająca ze specyfiki prowadzonego życia, nieustabilizowanego, które dopuszcza pewne pojmowanie jego za pomocą fluktuacji, zmiany miejsca zamieszkania, pracy, stanu cywilnego. Jest to dobre rozwiązanie dla par, które nie mają sformalizowanego związku, żeby sprawdzić komfort wspólnego życia i zadecydowanie o dalszym rozwoju związku. Mieszkanie dwupokojowe w domyśle wyczerpuje się jako pomysł na życie w momencie posiadania dwójki dzieci w wieku, w którym wzrasta ich potrzeba terytorialności, czyli około 8-10 roku życia. Wówczas najlepiej będzie zapewnić swoim dzieciom oddzielne pokoje, tak aby mogły dorastać w komfortowych warunkach. Najem wydaje się być dobrą opcją dla studentów. Mieszkania dwupokojowe, w zamyśle niektórych właścicieli przeznaczone są pod wynajem dla 4 osób. Właścicielowi daje to możliwość podniesienia ceny, a studentom daje okazje na obniżenie swoich rachunków. Warszawa obfituje w mieszkania dwupokojowe, jest to najbardziej dostępny rodzaj budownictwa mieszkalnego w stolicy.

Cena za metr kwadratowy w stolicy dla mieszkań o metrażu 60 metrów kwadratowych wynosi około 8600 złotych. Kupno nowego mieszkania w za taką cenę to około 400 tysięcy złotych. Wynajem takiego mieszania, w zależności od lokalizacji kosztuje w Warszawie około 2300 – 2700 złotych za miesiąc. Jeżeli przyjmiemy, że jest to opcja tymczasowa to rzeczywiście najem wydaje się być warty rozważenia, zwłaszcza jeżeli nie będziemy jedyna osobą najmującą mieszkanie.