Mezoterapia w Polsce

Mezoterapia na wypadanie włosów jest obecnie popularnym tematem dzięki temu, że technika staje się szerzej dostępna. Procedura polega na zastosowaniu płynu, zwykle zawierającym składniki, które zwiększają krążenie krwi, a są one wstrzykiwane w różne miejsca w skórze głowy. Składniki użyte w tej mieszaninie zawierają witaminy, takie jak biotyna, aminokwasy i czynniki wzrostu, chociaż dokładne składniki zależą od marki i lekarza.

Jak działa i czym jest mezoterapia?

Mezoterapia w KrakowieCelami tego zabiegu są stymulowanie wzrostu włosów, leczenie łysienia w przypadkach przerzedzania i zapobieganie łysieniu. Zasadniczo stosuje się go u mężczyzn i kobiet z łysieniem androgenowym, częściej zwanym łysieniem typu męskiego i łysienia typu żeńskiego. Te choroby dziedziczne powodują przerzedzenie włosów w obszarze skóry głowy, dotkniętych miniaturyzacją pęcherzyków spowodowaną genetyczną wrażliwością na dihydrotestosteron. Mezoterapia w Krakowie jest coraz bardziej popularna i coraz więcej osób z niej korzysta oraz chwali jej działanie. Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć tego typu leczenie, zwłaszcza w dużych miastach. Zabieg odbywa się poprzez wstrzyknięcie płynu z różnych minerałów, aminokwasów, enzymów i witamin, które naprawiają tkanki włosów i stymulują wzrost nowych tkanek. Mieszanka różnych składników wspomaga krążenie krwi w skórze głowy, zapobiegając w ten sposób wypadaniu włosów. Przyspiesza to powstawanie nowych mieszków włosowych i zapewnia im niezbędne składniki odżywcze, które tworzą silne pasma. Zabiegi mezoterapii są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każda sesja trwa około 30 – 40 minut. Podczas gdy liczba sesji ogółem jest różna, wymagane jest co najmniej 10 sesji, aby zapobiec wypadaniu włosów i stymulować wzrost włosów. Każda osoba jest jednak wyjątkową, a każdy zabieg ma unikalne aspekty, dlatego żadna z procedur ani zabiegów odmładzających nie przyniosą dokładnie takich samych rezultatów u różnych osób. Indywidualne wyniki mogą się różnić w zależności od pacjenta. Nie wymaga operacji ani znieczulenia, jak tylko leczenie zostanie zakończone, można wrócić do swoich codziennych czynności.

Zabieg powoduje zwiększenie gęstości i objętości włosów. W ciągu 12 miesięcy można zauważyć znaczne zmiany. Hormonalna nierównowaga, stres i złe odżywianie mają wpływ na zdrowie włosów, jednak utrata włosów lub przerzedzenie włosów może czasami być dziedziczne. W tym przypadku osoby te są dobrymi kandydatami do mezoterapii na wypadanie włosów, a efekty są zadowalające.