Medyczne rękawice nitrylowe czarne

 

Artykuły ochronne są wyższą koniecznością podczas pracy z pacjentem. Chronią zarówno pacjenta jak i personel medyczny. Drobnoustroje chorobotwórcze w największym stopniu przenoszą się za pośrednictwem rąk personelu medycznego. Mówią o tym liczne badania epidemiologiczne prowadzone od lat. Właściwa higiena rąk jest niewystarczająca. Należy stosować rękawice ochronne zarówno te jałowe jak i niesterylne.

Charakterystyka rękawic nitrylowych

rękawice nitrylowe czarneSzczególnie cenione przez wykwalifikowany personel medyczny rękawice nitrylowe czarne charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz plastycznością. Są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie dopasowują się do budowy anatomicznej dłoni. Idealnie się rozciągają i można je w łatwy i szybki sposób założyć oraz zdjąć z dłoni. Co najważniejsze nie powodują podrażnień skóry oraz reakcji alergicznych. Kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych i są powszechnie dostępne w aptekach oraz sklepach medycznych. Najniższe ceny rękawic znajdziemy na stronach producenta. Jedno opakowanie zawiera około pięciuset sztuk. Rękawice pakowane jako pojedyncze pary to tak zwane rękawice jałowe, które służą do wykonywania procedur medycznych w których należy zadbać o sterylność. Rękawice jałowe występują w wielu rozmiarach. Posiadają szczegółowy opis oraz datę ważności na swoim opakowaniu. Zadaniem rękawic jałowych jak i zwykłych jest ochrona zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Rękawice chronią przed przenikaniem potencjalnie groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Nie mniej jednak nie zwalniają z obowiązku dbania o higienę rąk. Są przeznaczone do jednorazowego użytku i zabrania się ich dezynfekowania oraz ponownego użycia. Nitryl jest wyjątkowo plastyczną i wytrzymałą substancją. Bardzo dobrze się rozciąga, nie rozdziera się oraz nie ulega wpływom środków chemicznych. Rękawice nitrylowe stosuje się podczas wykonywania poważnych operacji chirurgicznych trwających wiele godzin. Wytrzymałe rękawiczki są gwarancją bezpieczeństwa dla personelu i pacjentów.

Dłonie są narzędziem pracy człowieka. Aby mogły idealnie spełniać swoje zadania oraz nie narażać nas i innych na niebezpieczeństwo powinny być odpowiednio chronione. Właściwą ochronę zapewnią im medyczne rękawice nitrylowe czarne, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są solidnie wykonane dzięki czemu posiadają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto idealnie dopasowują się do budowy anatomicznej dłoni. Są powszechnie dostępne w wielu punktach sprzedaży, na przykład aptekach lub sklepach medycznych.