Łodzie motorowodne bez patentu

Na pewno nie jedno z was marzyło w dzieciństwie, aby stać się kapitanem statku i wypłynąć na pełne morze. Obecnie takie marzenie można zrealizować posiadając naprawdę niewielkie środki. Prawdę mówiąc nie trzeba nawet posiadać własnego statku. Wystarczy tylko skorzystać z ofert wynajmu łodzi, których w ostatnim czasie bardzo dużo pojawiło się na rynku i już możemy cieszyć się z podmuchu rześkiego powietrza podczas rejsu na wodzie.

Czartery jachtów motorowodnych bez patentu

czarter jachtu motorowodnego bez patentuWłasna łódź jest bardzo kosztownym interesem i właściwie osoby, które nie korzystają często z wygody jej posiadania mogą uznać taki zakup za dość nieopłacalny. Dla takich osób powstała usługa wypożyczenia łodzi nazywana czarterem. Jest ona bardzo podobna do wypożyczenia samochodu osobowego i działa na podobnych zasadach. Do wynajęcia większych łodzi potrzebny jest odpowiedni patent żeglarza lub sternika, ale przy łodziach wiosłowych lub ewentualnie motorowodnych o odpowiednio niskiej mocy silnika nie jest wymagana konieczność posiadania takich uprawnień. Łodzie motorowodne bez patentu cieszą się naprawdę dużą popularnością, wszystko przez to, że niska moc silnika nie jest dużym problemem dla dobrych konstruktorów, którzy mogą na tej bazie stworzyć naprawdę duże i komfortowe łodzie, na których przyjemnie będzie się poruszało po wodach jezior. Obecnie czarter jachtu motorowodnego bez patentu stał się najczęściej wybieraną opcją na wodach śródlądowych. Pokłady takich jednostek pływających są dość szerokie, aby pomieścić na ich pokładzie kilka dorosłych osób, a sterowanie łodziami stało się bardzo proste i nie przysparza trudności nikomu, kto prowadził wcześniej na przykład samochód. Oczywiście przed rozpoczęciem rejsu warto przejść szkolenie, które w niektórych przypadkach jest nawet obowiązkowe, aby zapoznać się ze specyfiką łodzi oraz zasadami panującymi na akwenach. Wszystko po to aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa osobom będącym na pokładzie oraz innym użytkownikom akwenu. Wynajem przebiega według znanego schematu. Po wpłaceniu kaucji, dostaje się kluczyki do łodzi i pełny bak, który należy rozliczyć przy zdaniu jachtu. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę wynajmu. Stawki są różne w zależności od rodzaju łodzi.

Z czarterów jachtów korzysta tak naprawdę większość osób, a jachty widoczne na przystaniach w większości należą do firm czarterowych. Mało jest tam prywatnych jednostek, gdyż jak już wspomniałem jest to mało opłacalne przedsięwzięcie. Dużo lepiej sprawdza się to, że firmy prowadzą wypożyczenia, gdyż wtedy jacht użytkowany jest przez długi czas i jego koszty są poprawnie rozłożone pomiędzy użytkowników bez zbytnich obciążeń.