Limit kilometrów w wypożyczalni aut

W wielu wypożyczalniach możemy spotkać się z limitem kilometrów, który nakładany jest na każdego klienta. Oznacza to wtedy, że autem możemy poruszać się tylko i wyłącznie w wyznaczonym limicie, ponieważ po jego przekroczeniu będziemy mieli naliczone dodatkowe opłaty. Jest to głównie związane z tym, aby samochód użytkowany był przez określony czas i dlatego nie powinno się pokonywać więcej niż ustalona miesięczna liczba kilometrów. W przeciwnym razie może dojść do tego, że wartość samochodu znacznie spadnie.

Czy samochody z wypożyczalni są ubezpieczone?

wypożyczalnia aut w LublinieZawsze, kiedy decydujemy się na wynajęcie samochodu z wypożyczalni, to mamy pewność, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. W wycenę bardzo często wliczone są dodatkowe pakiety ubezpieczenie na wypadek najczęściej uszkodzenia samochodu. Jednak kiedy przyjrzymy się dokładnie umowie to nie znajdziemy tam dodatkowych ubezpieczeń, które chronią samochód od niefortunnych zdarzeń, które mogą pociągnąć za sobą dodatkowe koszty. Samochody z wypożyczalni nie są również ubezpieczone od uszkodzeń karoserii czy też podwozia i dlatego takie ubezpieczenie powinniśmy wykupić samodzielnie. Nowoczesne samochody oferuje nam wypożyczalnia aut w Lublinie. Znajdziemy tam auta luksusowe oraz sportowe, a także terenowe, które idealnie nadają się do jazdy po ścieżkach leśnych. Przedsiębiorcy jej również bardzo często korzystają z wypożyczalni i wynajmują samochody dla swoich pracowników, których wysyłają w delegację, ale również dla siebie, gdy wybierają się na bardzo ważne konferencyjne spotkanie. Zawsze, gdy wyruszamy w bardzo długą trasę albo decydujemy się na wynajem długoterminowy, to warto wykupić dodatkowy pakiet ubezpieczeń, który będzie nas chronił od uszkodzeń podwozia oraz szyby, a także od skutków wypadków dla podróżujących. Możemy również wykupić ubezpieczenie, które będzie na zwolnieniu od kradzieży. Zazwyczaj z umową jest tak, że podpisujemy umowę cywilnoprawną i jest to bardzo ważny dokument, który musimy zawsze mieć przy sobie, ponieważ jest on dokumentem zaświadczającym, że mamy prawo do użytkowania samochodu.

Wynajem najtańszego samochodu możemy znaleźć już za około 50 zł dziennie, ale również możemy znaleźć w wypożyczalniach samochody luksusowe, które kosztują nawet 800 zł za dzień. Samochody luksusowe oraz sportowe bardzo często wynajmowane są do produkcji filmowej, oraz do teledysków. W wypożyczalniach samochodów znajdziemy również auta rodzinne oraz samochody dostawcze, które najczęściej wynajmowane są przez osoby dokonujące przeprowadzki.