Letniskowe noclegi w Kudowie Zdroju

Właściciele domów gościnnych i niedużych pensjonatów są nastawieni na gości, którzy chcą podreperować zdrowie. Dlatego przeważają ekonomiczne oferty miejsc usytuowanych w klimatycznych willach na spokojnych uliczkach z możliwością szybkiego dotarcia do centrum i parku Zdrojowego dla spacerowiczów oraz rodzin z dziećmi. Niemniej obok nich można znaleźć ociekające luksusem oferty salonów spa, nastawionych na klientów liczących na szybką odnowę biologiczną i relaks na najwyższym poziomie.

Baza noclegowa Kudowy Zdroju

kudowa zdrój noclegiMiasteczko usytuowane na granicy z Czechami słynie z dobroczynnego wpływu leśnego powietrza oraz leczniczych wód. Od stuleci wczasy w sanatoriach spędzali astmatycy, zawałowcy oraz osoby z problemami kostnymi. W ostatnim czasie miasteczko przeszło renowację, a sama kudowa zdrój noclegi gwarantuje tak zróżnicowane, że różne grupy społeczne chętnie wracają do miasteczka pamiętanego z dziecięcych wspomnień. Najłatwiej znaleźć pokój w domach gościnnych, czyli prywatnych lokalach z rodziną zamieszkującą parter a piętrami przeznaczonymi pod miejsca noclegowe. Są idealne dla osób, które załapały się tylko na dzienny pobyt w sanatorium oraz prywatnymi wyjazdami babć z wnukami o wątłym zdrowiu. Rodziny z dziećmi jednak chętniej wybierają pensjonaty umieszczone w wyremontowanych willach w spokojnych i urokliwych uliczkach rzut kamieniem od centrum z restauracjami i parkiem Zdrojowym idealnym do spacerów i czerpania leczniczych wód ze źródełek. Wille bardzo często oferują możliwość skorzystania z sauny lub jakuzzi co wynagradza niemożliwość skorzystania z oferty uzdrowiskowej. W podobnym standardzie znajdują się też sprywatyzowane obiekty po dawnych domach wczasowych. Ich nowoczesna funkcja zbliża je do ekskluzywnych hoteli, bo bardzo często oferują usługi spa podczas pobytu. Najwyższym standardem natomiast mogą poszczycić się ekskluzywne hotele uzdrowiskowe. Panujący w ich wystroju nowoczesny przepych chromowanej stali i szkła odróżnia od ascetycznych wnętrz domów wczasowych. Jako dodatkowy element hotele mają jednak obok oferty spa, korty tenisowe i centrum fitness z usługami personalnych trenerów.

Negatywnie zaskakuje natomiast oferta apartamentów wynajmowanych na noclegi w Kudowie Zdroju. Sprawiają wrażenie, jakby nie obudziły się w odpowiednim czasie i straszą marmurowymi kominkami i niezbyt efektownymi meblami. Natomiast jeśli już ktoś oferuje współczesny standard apartamentów noclegowych, to odstają one cenowo na tyle, że nie warto z nich korzystać, bo lepszą ofertę znajdziemy w kameralnych willach tuż obok tętniącego życiem parku Zdrojowego.