Legalny i wysokogatunkowy susz konopny

W medycynie naturalnej od dawien dawna stosowane są konopie siewne. Pozyskiwane z roślin produkty wykazują wszechstronne prozdrowotne działanie na organizm człowieka. Rośliny uprawiane są na specjalnych plantacjach, gdzie z odpowiednio wyselekcjonowanych odmian pozyskiwane są wysokogatunkowe oleje, pasty i susz. Do produkcji preparatów spożywczych i farmaceutycznych wykorzystywane są najczęściej kwiatostany roślin, a także łodygi.

Suszone kwiatostany konopi

susz konopiW kwiatostanach znajduje się szereg cennych składników wpływających pozytywnie na procesy biologiczne w organizmie człowieka. To właśnie z nich pozyskiwany jest susz konopi, który ma działanie uspokajające i relaksujące. Kwiatostany przechodzą proces suszenia bez dodatkowych kąpieli chemicznych.Walory smakowe i zapachowe uzależnione są od gatunków roślin, a także zawartych w nich steroli i terpen. Każda odmiana konopi charakteryzuje się oryginalnym smakiem i zapachem. Jednym z najbardziej cennych składników, który zawiera susz konopny jest kannabidiol, czyli związek zaopatrujący układ endokannabinoidowy znajdujący się we wszystkich komórkach organizmu. CBD ma niezwykle dobre działanie na procesy biologiczne, zwłaszcza w obrębie układu nerwowego. Przywraca prawidłowe funkcjonowanie neuronów i zapobiega zmianom neurodegeneracyjnym. Susz pozyskiwany z konopi stosowany jest jako środek uspokajający i relaksujący, zwłaszcza w stanach lękowych i depresyjnych. Likwiduje napięcie, reguluje procesy snu, a także niweluje zmiany wywołane stresem. Konopie polecane są osobom zmagającym się z chorobami neurologicznymi takimi jak stwardnienie rozsiane czy stwardnienie zanikowe boczne. Systematyczne spożywanie suszu zapobiega postępom choroby i pojawianiu się objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie. Susz konopny najlepiej spożywać w formie waporyzacji, gdyż w ten sposób do organizmu przedostają się tylko i wyłącznie prozdrowotne substancje. W tradycyjnym paleniu do organizmu przedostają się substancje smoliste, mające negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Spożywanie suszu nie wywołuje skutków ubocznych oraz uzależnienia. Konopie siewne nie zawierają bowiem substancji psychoaktywnych zmieniających świadomość i silnie uzależniających. Susz warto kupować w rekomendowanych i sprawdzonych sklepach oferujących produkty konopne. Daje to pewność legalności pochodzenia roślin, a także wysokiej jakości produktów konopnych. Sprzedaż prowadzą sklepy stacjonarne i internetowe, a do produktów załączane są certyfikaty i atesty potwierdzające ekologiczne pochodzenie roślin.