Ledowe lampy rowerowe

Rowerzystów obowiązuje poruszanie się odpowiednio oświetlonym rowerem. Ma to wymiar praktyczny, gdyż dobrze oświetlony cyklista jest widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszystkie rowery posiadają w swym podstawowym wyposażeniu lampy. Jeśli lampy działają na dynamo i połączone są dodatkowo przewodami, często się psują i niekoniecznie dają odpowiednie oświetlenie. Dlatego nowej generacji, ledowe reflektory z powodzeniem zastępują tradycyjne, rowerowe światła.

Oświetlenie Led dla rowerzystów

lampy rowerowe ledMobilne światła ledowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Ich zakup może znacząco poprawić komfort jazdy rowerem, zwłaszcza w pochmurne, deszczowe, jesienne dni oraz w nocy i po zmroku. Ze względu na ochronę środowiska, coraz częściej wybieramy rower, jako podstawowy środek transportu. Jednak w naszych warunkach klimatycznych, tylko przez kilka miesięcy w roku, dzień jest na tyle długi, że nie potrzebujemy dodatkowego oświetlenia. Przezorni rowerzyści, poruszając się po ścieżkach rowerowych i drogach publicznych, wolą być dobrze widoczni przez cały rok. Lampy rowerowe Led posiadają kilka stopni regulacji oświetlenia. Mogą świecić stale albo migać z różna intensywnością. Są łatwe w montażu i można je zdejmować, np. gdy zostawiamy rower na dworze. Zasilane są za pomocą wydajnych baterii, dzięki czemu działają długo. W sklepach dostępne są różne modele ledowego oświetlenia dla cyklistów. Zwykle sprzedawane są w komplecie, pakowane po dwie sztuki: białe światło na przód i czerwone na tył. W ledowe reflektory warto wyposażyć rower dziecka, by było dobrze widoczne na ścieżce rowerowej. Intensywne światło ledowe, sprawia, że widoczność rowerów na drodze jest znacznie lepsza, niż w przypadku tradycyjnych reflektorów. Lampki ledowe mogą mieć niewielkie, poręczne rozmiary a dzięki wygodnym uchwytu nadają się do montażu w dowolnym miejscu roweru: na bagażniku, przy siedzeniu, przy koszu na zakupy albo foteliku dziecięcy, jeśli taki jest zamontowany. 

Ceny rowerowych lamp typu Led, są niewysokie. Właściwie, jeśli potrzebujemy oświetlenia na drodze, nowe technologie mogą okazać się znacznie tańsze od tych tradycyjnych. Jeden reflektor może kosztować zaledwie kilka złotych. Cena dwóch, montowanych na przód i tył, zmieści się w 20 złotych. Istnieją różne rodzaje lampek ledowych. Bardziej zaawansowane zestawy z różnymi stopniami regulacji mogą osiągać wyższe ceny. Jednak ledowe oświetlenie rowerów to standard zapewniający bezpieczeństwo, na którym nie należy oszczędzać.