Ledowa taśma w dziecięcym pokoiku

 

Jak sprawić by Twoje dziecko spokojnie zasypiało? Jak podarować mu bezpieczny sen? Maluchy nasze często boją się ciemności, jest pewien dziecięcy wiek, kilkuletni, w którym brzdące nasze miewają nocne koszmary i czasem boją się same zasypiać w pokoju. Bywa prawie tak analogicznie jak w animowanej bajce ” Potwory i Spółka”.

Czy ledowa taśma podaruje spokojny sen?

taśma led 230vNiedawnom moim obu synom podarowałam w ten sposób spokojne zasypianie. Moi synowie śpią w jednym pokoju, na piętrowym łóżku. Ostatnio wieczorami ciągle czegoś się bali. W ciemnościach zawsze wszystko wydaje się straszniejsze niż gdy jasno lub światło mruga. Rozwiązaniem okazała się taśma led 230v, którą zakupiłam i niezwłocznie w łatwy i wygodny sposób, na taśmie samoprzylepnej zamieściłam zarówno w dolnej części łóżka jak i na piętrze. Synowie byli zachwyceni. Delikatne światło, do tego jeszcze kolorowe i z małym pilotem do obsługi i wyboru barwy – sprawiło dzieciom wiele frajdy i uspokoiło ich przed snem. W pokoju piękny klimat i strachy odeszły. To świetny patent dla wszystkich mam. Kupiona taśma, z racji, że na 230v, a nie na 12v, nie wymaga żadnego zasilacza.Diody w taśmie lepszej jakości z oznaczeniem SMD2835, w tym przypadku na nią postawiłam. Mają zapewnić równomierne rozkładanie ciepła i tym samym nie ma być opcji, że część ledowego paska przestała działać. Pasek jest też widocznie grubszy niż w tych tańszych wersjach, co odczuwalne było już przy samym montażu. Brak konieczności zastosowania w tym przypadku zasilacza, jak przy tych na 12V jest korzystne z uwagi zwykle na wielkośč i ciężar takiego zasilacza. W tym przypadku on również jest, lecz w formie tzw. prostownika, wmontowany w koniec kabla. I jeszcze jedna istotna rzecz: taśmy ledowe na 230v można przycinać albo co 2 metry albo co metr, w zależności od rodzaju. Jest to mniej korzystne niż przy diodach z zasilaniem. Tam bowiem można nacinać nawet co 3 kolejne diody w taśmie ledowej. Taśma ledowa to też dobry patent na podświetlenie np. kolekcji na witrynkowych półkach, celem ich wyeksponowania. Zastosowanie jest szerokie, świetnie nadają się też do oświetlenia wnętrz szafy

Moi chłopcy też na to wpadli i zażyczyli sobie taśmę ledową białą oświetlającą poszczególne półki z kolekcją LEGO klocków. To również okazał się fajny sposób na rozświetlenie dziecięcego pokoju. Maluchy były zachwycone. Zakup taśm ledowych – i to tych lepszych jakościowo – nie stanowi problemu, jest ich sporo do wyboru nawet w sieciówkowych marketach budowlanych.