Leczniczy olej z konopi siewnych

W ostatnich latach coraz częściej korzysta się z naturalnych metod leczenia wielu schorzeń. Wykorzystuje się w tym celu substancje pochodzenia roślinnego bogate w składniki bioaktywne. Do najbardziej popularnych leczniczych roślin zaliczane są konopie siewne. Znane od wielu lat w medycynie niekonwencjonalnej coraz częściej przenikają do codziennej diety w postaci preparatów takich jak oleje, pasty czy susz konopny.

Oleje pozyskiwane z konopi

olej z konopiDo wytwarzania preparatów uprawiane są specjalne gatunki roślin bogate w substancje bioaktywne takie jak flawonoidy, sterole, terpeny, minerały witaminy i kannabinoidy.Te ostatnie związki najintensywniej oddziałują na organizm człowieka i wspomagają szereg procesów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów. Do najbardziej popularnych zaliczany jest CBD, który jest aktywnym składnikiem olejów wytwarzanych z roślin. Ekologiczny olej z konopi przyjmowany jest jako suplement diety profilaktycznie lub w celach terapeutycznych. Wieloletnie badania udowodniły jego pozytywny wpływ na organizm, a przede wszystkim na ośrodkowy układ nerwowy. CBD jest związkiem, który budową przypomina substancje występujące w organizmie ludzkim. Uzupełnia niedobory w układzie endokannabinoidowym odpowiedzialnym za procesy regeneracyjne na poziomie komórkowym. Kannabidiol może występować w różnych stężeniach, dlatego oleje konopne różnią się między sobą zawartością aktywnego CBD. Najczęściej występują w stężeniach od 5 do 30% CBD. Rozlewane są do butelek o pojemności około 30 ml wyposażonych w odpowiednie kroplomierze ułatwiające dozowanie. Oleje mogą być oczyszczane lub w postaci Raw. Mają bardzo charakterystyczną barwę i smak. Suplementowane codziennie w określonych dawkach mogą znacznie poprawić jakość życia, zwłaszcza u osób borykających się z chorobami psychosomatycznymi i neurologicznymi. Wyciszają organizm, zapobiegają depresjom i stanom lękowym.

Wpływają na prawidłowe procesy biochemiczne zachodzące w mózgu i w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzą ból i zapobiegają zmianom degeneracyjnym. Polecane są pacjentom onkologicznym ze względu na działanie przeciwnowotworowe. Łagodzą objawy chemioterapii, gdyż działają przeciwwymiotnie. Szerokie spektrum działania olejków pochodzenia konopnego pomaga w leczeniu wielu chorób autoimmunologicznych i cywilizacyjnych. Często olejki polecane są osobom, u których tradycyjne leki farmakologiczne nie przynoszą zadowalających rezultatów lub wywołują skutki uboczne.