Kupno porcelanowej miski dla psa

Po długich namowach mojego narzeczonego, zgodziłam się wreszcie na adopcję psa. Wcześniej nie byłam przekonana, czy to dobry pomysł, ponieważ mieliśmy dosyć małe mieszkanie. Narzeczony przekonał mnie jednak, że jeśli weźmiemy małego pieska, to nie będzie on potrzebował zbyt wiele miejsca, szczególnie że przecież zapewnimy mu spacery. Zanim jednak piesek trafił do naszego mieszkania, musieliśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Najważniejsze były miski, z których piesek miał jeść i pić wodę.

Zalety porcelanowych misek dla psów

miski porcelanowe dla psówRazem z narzeczonym udaliśmy się po ich zakup do sklepu z artykułami dla zwierząt. Od razu rzuciły nam się w oczy miski porcelanowe dla psów. Sprzedawczyni zauważyła, że jesteśmy nimi zainteresowani i zaczęła nas przekonywać, że to naprawdę dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że taka miska jest niezwykle wygodne i praktyczna w utrzymaniu czystości. Bez problemu można ją myć w zmywarce bez obaw, że jej kolor przez to wypłowieje lub miska ulegnie uszkodzeniu. Posiada ona gładką powierzchnię, która umożliwia psu dokładne zjedzenie całej porcji karmy. Dzięki temu można z łatwością kontrolować, ile jedzenia zjadł pies. Zwróciła nam ona także uwagę na fakt, że wybrana przez nas miska posiada gumowe wykończenie na brzegach. W związku z tym pies nie może jej przesuwać pyskiem, kiedy je. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli miska ma nie zostać postawiona w kacie pomieszczenia. Ułatwia to spożywanie posiłku zwierzakowi, a przy tym gwarantuje że pies nie będzie roznosił jedzenia i rozlewał wody podczas konsumpcji. Z kolei specjalny rant na górze miski gwarantował, że miskę można z łatwością podnieść i nie ślizga się ona w dłoniach. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowaliśmy się ją kupić, tym bardziej że była akurat dostępna w bardzo dobrej, promocyjnej cenie. Już wkrótce przekonaliśmy się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Kiedy tylko udało nam się w końcu adoptować pieska, od razu zaczął on korzystać z tych porcelanowych, wysokojakościowych misek.

Bardzo szybko przekonałam się, że taka miska jest nie tylko wygodna dla pieska, ale także dla nas. W dodatku porcelanowe tworzywo gwarantuje odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania, czy drobne pęknięcia, które pies mógłby zrobić przypadkowo przy korzystaniu z miski. W dodatku porcelanowe tworzywo „nie przechodzi” zapachami psiej karmy, przez co z misek można korzystać naprawdę długo. Również jeśli chodzi o samą pojemność miski, bardzo dobrze odpowiadała ona potrzebom mojego psa.