Kuchnia z granitowym zlewozmywakiem

 

W końcu udało nam się znaleźć mieszkanie w lepszej lokalizacji. Zanim jednak mogliśmy się wprowadzić do swojego nowego lokum, musieliśmy dokonać małego remontu, żeby odświeżyć niektóre wnętrza. Postanowiliśmy również całkowicie odmienić kuchnię, ponieważ chcieliśmy stworzyć pomieszczenie bardziej ergonomiczne. Uwielbiamy gotować, więc odpowiednio urządzona kuchnia jest dla nas niezwykle ważna. Od tego może zależeć to, czy gotowanie w niej jest wygodne i przyjemne.

Zlewozmywak z granitu do kuchni

granitowy zlewozmywakPostanowiliśmy wymienić meble kuchenne oraz zmienić kolor ścian. Lubimy stylowe wnętrza, o nieco minimalistycznym charakterze i właśnie taka powinna być nasza kuchnia. Po wyborze mebli została nam jeszcze decyzja dotycząca zlewozmywaka. Od dawna marzył mi się granitowy zlewozmywak, ponieważ taki najlepiej się prezentuje. Doskonale pasowałby do naszej nowej kuchni, której wystrój sami zaplanowaliśmy od a do z. Na szczęście udało mi się namówić męża na zakup takiego zlewu, co bardzo mnie ucieszyło. Musieliśmy jeszcze tylko wzmocnić szafkę, w której miał być zamontowany – w końcu granit naprawdę sporo waży. Kiedy tylko taki stylowy zlewozmywak znalazł się w naszej kuchni, całość stała się o wiele bardziej elegancka. Wybraliśmy dosyć minimalistyczne meble, jednak ten zlew sprawił, że całość prezentuje się rewelacyjnie. Postanowiłam nieco poczytać o tym, jak dbać o granit, aby móc się wytrzymałością i pięknym wyglądem tego zlewu jak najdłużej cieszyć. Okazało się, że jest to o wiele prostsze, niż się spodziewałam – wystarczy regularnie myć go ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Zaleca się również raz na jakiś czas zastosować specjalny impregnat. Bardzo się cieszę z tego zakupu, ponieważ granit jako materiał na zlewozmywak ma wiele zalet. Przede wszystkim jest niezwykle wytrzymały oraz odporny, m.in. na uszkodzenia mechaniczne. Nic się mu nie stanie nawet po kontakcie z gorącą wodą ani detergentami. Dzięki temu można z niego normalnie korzystać, nie musząc się niczym martwić.

Dla mnie największymi zaletami zlewozmywaka wykonanego z granitu są jego wytrzymałość oraz design. Granit jest bardzo twardy oraz odporny na uszkodzenia, dzięki czemu nie ma na nim żadnych śladów np. po jakichkolwiek ostrych przedmiotach, które wylądowały w nim do mycia. Jego wygląd jest bardzo stylowy, dzięki czemu można stworzyć ciekawie prezentującą się kuchnię o eleganckim charakterze. Taki zlew pięknie dopełnia całość. Dzięki jego trwałości będziemy mogli z niego korzystać przez wiele lat, co jest również bardzo ważne.