Koszulka z wełny merynosa

W tym roku ponownie wybierzemy się na narty do tej samej miejscowości, do której jeździmy od kilku ostatnich lat. Jest tam bardzo kameralnie, stoki nie są zatłoczone, jedzenie znośne, a do tego nasza stała ekipa. To jest chyba największy atut wyjazdu – mieszkanie w dużym doku zgrana ekipa. Każda rodzina ma swój pokój, na dole jest wspólna kuchnia i bawialnia, gdzie można razem spędzać czas, a kiedy ktoś pragnie samotności, może zamknąć się w swoim pokoju. A dzieci mogą sobie swobodnie biegać po całym domu doskonale się sobą zajmując.

Ciepła koszulka z merynosa

merynos koszulkaNie warto zmieniać tego, co się sprawdziło. Tak więc nie zmieniamy naszej narciarskiej bazy, podobnie też nie wymieniamy na razie naszego sprzętu, który ma się jeszcze całkiem dobrze. Ciuchy narciarskie również zostają bez zmian, bo ciągle dobrze się sprawdzają, tak jak nasze gogle i kaski. Nie jestem zwolenniczką wymiany wszystkiego co sezon, po prostu szkoda na to środowiska (nie ulegamy konsumpcjonizmowi i nie wyczerpujemy bezmyślnie zasobów naszej planety oraz nie generujemy bezmyślnie odpadów), a także najzwyczajniej w świecie pieniędzy. Nie zamierzam też wymieniać mojej starej wełnianej koszulki z wełny merynosa. Ma już wiele lat, a doskonale się miewa, bardzo ją lubię, jest taka milutka, cieplutka. Wełna merynosa ma doprawdy wyjątkowe właściwości. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło: „merynos koszulka„, możemy dowiedzieć się jak wspaniała jest to bielizna. Wełna merynosów jest niezwykle miękka, w odróżnieniu od drapiącej wełny zwykłych owiec. Ponadto daje niesamowite ciepło, będąc przy tym niezwykle przewiewną. Nie ma ryzyka żebyśmy w takiej koszulce się spocili, właśnie ze względu na jej przepuszczalność powietrza. Wilgoć jest natychmiast odprowadzana na powierzchnię koszulki, dzięki czemu w takiej koszulce na pewno nie zgrzejemy się i nie przeziębimy. Jest naturalna,co dla mnie jest bardzo ważne. Naprawdę o głowę bije wszystkie bielizny termiczne wykonane z syntetycznych materiałów. Zakup takiej koszulki jest naprawdę świetną inwestycją, która z pewnością starczy nam na całe lata.

Bielizna z wełny merynosów jest dobrą alternatywą dla bielizny termicznej wykonanej z syntetycznych materiałów, posiada wiele zalet, których nie posiadają sztuczne materiały. Jest naturalna i daje dużo ciepła nie doprowadzając przy tym do nadmiernego przegrzania się człowieka. W takiej koszulce wszelka wilgoć jest utrzymywana z daleka od skóry, ponieważ włókno doprowadza ja na zewnątrz. I jest dobra dla środowiska.