Koszty remontu wnętrz nowo wybudowanego domu

Każdego roku na wiosnę ruszają inwestycje budowlane. Budują się nowoczesne osiedla, nowe bloki mieszkalne i oczywiście domki jednorodzinne. Każde mieszkanie czy dom po wybudowaniu musi jeszcze zostać odpowiednio urządzone. Trzeba wynająć firmę do remontu, ale to już zadanie dla właściciela nieruchomości. Ci, którzy swój dom budują chcieliby na pewno znać przybliżone koszty prac remontowych. Można je poznać przed zleceniem prac remontowych, bo każda firma remontowa przygotowuje najpierw odpowiedni kosztorys.

Ile kosztują najpopularniejsze prace remontowe?

remonty wnętrz krakówMówi się, że budowa domu to studnia bez dna. Trochę tak jest, bo rzeczywiście trudno jest oszacować koszty wybudowania domu i wyremontowania wnętrz. Można sobie wiele rzeczy i wydatków dokładnie zaplanować, ale zawsze pojawią się jakieś nieprzewidziane w szacunkach koszty dodatkowe. Jeśli nie chcemy być zaskoczeni przy remoncie to najlepiej przed wybraniem konkretnej firmy oferującej remonty wnętrz Kraków poprosić o dokładną wycenę prac. Można o taką wycenę poprosić kilka różnych firm i w ten sposób dokonać najkorzystniejszego wyboru. W internecie można też znaleźć uśrednione ceny najczęściej zlecanych prac remontowych. Na ich podstawie można sobie oszacować przybliżone koszty remontu wnętrz. I tak dla przykładu za malowanie zapłacimy około dwunastu złotych za metr kwadratowy. Tynkowanie ścian maszynowe to koszt około czterdziestu złotych za metr. Gładzie gipsowe w cennikach firm remontowych kosztują średnio trzydzieści złotych za metr i za tyle samo położymy na podłodze panele podłogowe. Kafelkowanie będzie trochę droższe od gładzi gipsowej, ale tutaj ceny są bardzo różne w zależności od regionu kraju. No i na koniec warto spojrzeć na ceny montażu sufitów podwieszanych, bo to również bardzo często zlecane prace. Decydując się na sufit z płyt kartonowo-gipsowych za robociznę zapłacimy około stu złotych za metr kwadratowy. Wybierając sufity napinane koszty montażu będą podobne, ale droższe będą materiały.

Wszelkie prace remontowe i wykończeniowe w nowym domu zaczynają się od położenia tynku na pustakach, z których zbudowany jest dom. Tynkowanie wykonuje się najczęściej maszynowo, ale musimy mieć łączną powierzchnię ścian nie mniejszą niż czterysta metrów kwadratowych. Dopiero po otynkowaniu wybiera się rodzaj wykończenia ścian na gotowe. Usługi remontowe nie są tak naprawdę drogie, ale koszt całego remontu zależy przecież od metrażu wykańczanych powierzchni. Rzeczywisty koszt prac możemy poznać dopiero po ich wycenie przez firmę, która będzie je realizować.