Jakie okulary korekcyjne dobrać dla kobiety?

 

Dla wielu kobiet okulary są jednym z ulubionych dodatków stylizacyjnych. Dobrze dobrane szkła zapewniają komfort widzenia z bliska i daleka, a odpowiednio skrojone oprawki podkreślają urodę i współgrają z rysami twarzy. Ładne okulary dodają kobiecie tajemniczości, charakteru i sprawiają, że jesteśmy odbierane jako osoby będące z modą za pan brat.

Najmodniejsze typy kobiecych okularów

okulary korekcyjne - damskieDawniej noszenie szkieł dla osób z wadą wzroku kojarzyło się z niemodnym wyglądem i przezwiskiem „okularnica”. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi moda i technika. Obecnie noszenie okularów to oznaka wyczucia stylu i dobrego smaku. Wystarczy, że dobrze dobierzmy oprawki do szkieł z korektą, by czuć się ładnie, oryginalnie i… przede wszystkim dobrze widzieć! Warto postawić też na adekwatny do urody i karnacji kolor oprawy. Jednymi z najmodniejszych, uniwersalnych i ponadczasowych modeli są czarne „nerdy”. Występują one zarówno w wariantach damskich, jak i męskich. Upodobali je sobie studenci, naukowcy i hipsterzy. Potrafią w mgnieniu oka dodać całej stylizacji charakteru oraz zastąpić inne dodatki do ubioru. Jeśli poszukiwane są okulary korekcyjne – damskie i mamy na myśli modele subtelne pasujące do sukienek, garsonek i na randki, to warto postawić na delikatne lekkie oprawy pozłacane. Są one zazwyczaj okrągłe i przypominają popularne „lennonki”. Jest to wyjątkowo modny dodatek do stylizacji w tym sezonie. Do cienkich opraw warto zamówić usługę cieniowania szkieł, aby przy większej wadzie szkło nie wychodziło poza krawędzie w widoczny sposób. Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczkami nieznacznej wady, to nie musimy się martwić grubością okularów – będą do nich pasowały każde oprawki. Przy wyborze kształtu warto zwrócić uwagę na to, jaki typ rysów twarzy posiadamy. Oprawy okrągłe złagodzą nieco rysy i będą pasowały paniom o szczupłej, podłużnej twarzy. Natomiast jeśli zależy nam na wysubtelnieniu owalu lub twarzy okrągłej i wyszczuplenie jej, to warto postawić na wariant prostokątny. Wyjątkowo modny jest też krój „koci”, który nadaje kobiecie nutki drapieżności w wyglądzie, ale także wyjątkowej elegancji.

Najważniejsze w doborze okularów jest badanie okulistyczne. To lekarz okulista, a następnie optometrysta orzekają o tym, jakie szkła powinno się nosić. Ta wiedza przyda nam się w doborze odpowiednich oprawek, bowiem popularne „plusy” powiększają optycznie oko, a „minusy” nieco je pomniejszają. Im większa wada, tym bardziej jest to widoczne. Natomiast dobrze dobrane oprawki okularowe potrafią to optycznie zniwelować. Bez względu na to, jaką wadę wzroku posiadamy, dobry optyk przygotuje dla nas istne okularowe cuda!