Jaki lakier wykorzystać plastikowych elementów w samochodzie?

Częstsza ekspozycja na słońce kokpitu, chęć zmiany, mocne uderzenie, powodów małych i dużych uszkodzeń plastików zarówno zewnątrz jak i wewnątrz, jak i w środku samochodu może być wiele. Niezależnie jednak od przyczyny, warto wiedzieć, w jaki sposób i czym pomalować plastiki w samochodzie. Co użyć aby plastiki wyglądały jak nowe?

W jakim celu malować plastik lakierem ?

wydajny lakier do plastikuW samochodzie częściej zdarzają się nam zewnętrzne uszkodzenia niż wewnętrzne. Te drugie zazwyczaj są wynikiem nieodpowiedniej konserwacji czyszczenia, a nawet częstej ekspozycji na działanie czynników zewnętrznych, w tym promieni UV. To słońce najczęściej sprawia, że nasz kokpit w aucie staje się bledszy, matowy, a nasze siedzenia nabierają jaśniejszych przebarwień. Siła słońca sprawia również, że plastiki są mniej odporne na użytkowanie, są giętkie, elastyczne i skłonne do łamania. Widząc, że nasze wnętrze nie wygląda już tak jak przed laty, powinniśmy zdecydować się na malowanie deski rozdzielczej we własnym zakresie. Malowanie plastików samochodowych w pierwszej kolejności wymaga dobrego wyczyszczenia i odtłuszczenia elementów z tworzywa sztucznego za pomocą Inside Cleaner. Po tym etapie nie możemy dotykać części, które będziemy malować. Tutaj świetny okaże się wydajny lakier do plastiku u fachowców działających stacjonarnie. Kolejny krok to konserwacja plastików, którą można dokonać za pomocą dedykowanych produktów. Są to najczęściej dressingi, używane do pogłębienia barwy oraz mleczka do czyszczenia posiadające substancje tworzące na powierzchni plastiku specjalną warstwę ochronną.  Kolejną ważną częścią w samochodzie jest kokpit i jej plastikowe części, które odświeżyć możemy za pomocą specjalnej farby do malowania kokpitu, jest to swego rodzaju lakier do deski rozdzielczej, występuje przeważnie jako bezbarwny, a farba zazwyczaj ma delikatny kolor. Ich nazwy są wymiennie stosowane. Renowacja plastików w samochodach może być wykonana róznymi sposobami, zwykle jednak polega na uzupełnieniu ubytków, a następnie odnowieniu i utrwaleniu wyraźnej, czarnej barwy plastiku. Choć nie jest to proces krótki i wymagający kilku środków, ale jest najskuteczniejszą metodą i bezpieczniejszą. Kolejnym prostym sposobem na regeneracje plastików jest jej nabłyszczanie oraz nawilżanie. Teoretycznie stosowany do tego dressing utrzymuje się kilka tygodni. 

Plastiki w samochodach bywają kapryśne. Wiedzą o tym szczególnie właściciele nieco starszych pojazdów. Dlatego naprzeciw wymaganiom kierowców producenci wyszli na przeciw wymaganiom i wyprodukowali lakiery do odnowień różnego rodzaju plastików znajdujących się w autach. Jak wiemy mamy różne rodzaje tego typu specyfików dlatego przed wyborem poradźmy się specjalistów, gdyż źle dobrany lakier może doprowadzić do całkowitego zniszczenia danego elementu w aucie.