Jaki kontener na odpady wybrać?

Wynajęcie kontenera na odpady jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się śmieci oraz gruzu. Jest to również najwygodniejsze rozwiązanie na odpady takie jak ziemia oraz nieużywane meble. Przez wynajęcie kontenera powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o tym, jakie odpady będziemy do niego wyrzucać, aby wybrać odpowiedni rodzaj kontenera. Jest to bardzo ważne, ponieważ firmy, które zajmują się tym od wielu lat, posiadają już różnego rodzaju typy kontenerów.

Kontener na remont lub przebudowę domu

kontenery na śmieci z WrocławiaKiedy dokonujemy remontu naszego mieszkania albo przebudowujemy dom, to są to najczęściej czynności powodujące duże ilości odpadów, które warto od razu segregować, aby nie posiadać bałaganu w domu i na terenie. Najczęściej takie odpady są również kłopotliwe, ponieważ nie mogą być składowane razem z odpadami komunalnymi. Dlatego najlepiej jest wynająć kontenery na śmieci z Wrocławia, które po zapełnieniu zostaną zabrane przez firmę dostarczającą kontener. Nie będziemy wtedy musieli martwić się tym aby odpady zostały zutylizowane w odpowiednim miejscu. W ten sposób dbamy również o środowisko. Kiedy warto wybrać worek Big Bag? Jeżeli wykonujemy bardzo niewielkie prace związane z remontem łazienki albo jednego pokoju to możemy wybrać torby, które mają pojemność około jednego metra sześciennego. Jakiego worka możemy zapakować nawet do kilkuset kilogramów. Oczywiście to, co wrzucamy do środka powinno być odpowiednio uzgodnione z firmą dostarczającą worki. Musimy jasno określić w czy chcemy Big Bagi na gruz, czy na ziemię albo na odpady zielone. Dobrze jest jednak przy remontach domów jednorodzinnych wynająć kontener o wielkości 7 metrów sześciennych, który w zupełności wystarczy do uporządkowania całego terenu po budowie. Pojemniki takie są bardzo wytrzymałe i najczęściej są przeznaczone do składowania gruzu, ale również możemy je wynająć, gdy mamy potrzebę wywiezienia ziemi lub odpadów pozostałych po remoncie. Niewątpliwie najważniejszą zaletą jest to, że kontenery są bardzo danie w wynajęciu i zawsze możemy dostosować kontener do własnych potrzeb.

Możemy zdecydować się na wynajem krótkoterminowy, który będzie trwał kilka godzin albo kilka dni, albo też na wynajem długoterminowy powyżej 7 dni. Przy zaawansowanych remontach dużych hal sportowych lub innych obiektów, w których powstanie bardzo dużo różnych odpadów możliwy jest wynajem również kilku kontenerów na dłuższy czas, a także możliwość negocjowania ceny. Darmowy transport w całym mieście i okolicach do 20 kilometrów.