Jaka wiata na rowery jest najbardziej popularna?

Dzięki temu, iż infrastruktura dla rowerzystów jest coraz bardziej popularna także w mniejszych miejscowościach, możemy uświadczyć w nich na przykład wszelkiego rodzaju wiat, które są idealne dla zaparkowania naszego roweru. Wiaty tego typu różnią się jednak od siebie, a różnice te wynikają przede wszystkim z ich kształtu i ogólnego wyglądu. Dlatego samorządy mogą wybierać wśród ofert, a także decydować się na takie wiaty, które najbardziej pasują do naszego miejsca zamieszkania i działalności samorządowej urzędu.

Wiaty i zadaszenia dla rowerów

wiata na rowery producentDo najbardziej popularnych wiat możemy zaliczyć konstrukcje otwarte, które stanowią zdecydowana większość dotychczas montowanych w miastach i gminach wiat. Gdy powstaje tego typu wiata na rowery producent przewiduje w jej środku miejsce na stojaki rowerowe, które są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Stojaki tego typu mogą być także zamontowane w wiacie pół-zamkniętej. Wiaty o tym kształcie zyskały swoją popularność dzięki funduszom europejskim, z których finansowane są w naszym kraju tak zwane „centra przesiadkowe”. Wiaty pół zamknięte nie są przeznaczone dla osób, które chcą jak najlepiej uchronić swój rower przed kradzieżą, ale dla tych ludzi, którzy oczekują od zadaszenia dobrej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Dlatego tego typu wiaty oprócz ochrony przed prostopadle padającym deszczem, mogą także uchronić nasz jednoślad przed wichurą, a nawet śnieżycą. Zadaszenia na rowery mogą także być produkowane w formie zamkniętej, co jest popularne na przykład na wielu osiedlach mieszkaniowych. Jako, że w blokach z wielkiej płyty nie przewidziano dużo miejsca dla jednośladów, wiele osób decyduje się na przechowywanie ich w zadaszonych, i w pełni zamykanych wiatach, do których klucz posiadają tylko i wyłącznie właściciele danych rowerów. W ten sposób możemy być pewni, iż nasz rower będzie bezpieczny, a my unikniemy ryzykownego przechowywania go w domu, pokoju czy na balkonie. Zamykane wiaty rowerowe mogą być budowane także pod wynajem.

Dzięki konstrukcji z profili aluminiowych, a także polipropylenowych płyt, wiaty są nie tylko lekkie, ale także trwałe i odporne na rdzewienie i innego rodzaju niszczenie. Wiele wiat jest budowanych w sposób modułowy, to znaczy iż ich montaż odbywa się według stricte określonych reguł. Wiele wiat tego typu jest zatem składanych z elementów, które mogą zostać szybko przemontowane i przeniesione bezpiecznie w inne miejsce. W ten sposób możemy zamontować wiatę, która już wcześniej pełniła rolę w innym miejscu.