Jaką tapetę wybrać na nierówne ściany?

Tapety są nadal częstym wyborem przy zmienianiu kolorów ścian. Zazwyczaj pokrywają je piękne wzory, a nawet jeżeli są jednolite, na pewno są bardziej wyrozumiałe na błędy przy nakładaniu niż farba. Niestety, jest to rozwiązanie tylko dla osób, które mogą pochwalić się równymi ścianami bez pęknięć.

Tapeta z włókna szklanego – jak działa?

polecana tapeta z włókna szklanego na pęknięciaAle czy to na pewno jest prawda? Oczywiście, standardowe tapety nie będą prezentować się zbyt dobrze na ścianach, na których widoczne są różne grudki lub braki. Wystarczy jednak wybrać odpowiednią tapetę, dzięki której nie tylko zaoszczędzimy czas – w końcu nie trzeba malować – ale także będziemy mogli cieszyć się wyrównaną teksturą ściany. Jeżeli ścianom w twoim domu jest daleko do perfekcji, warto zainwestować w tapety z włókna szklanego. Są one na tyle grube, że wyrównają ich powierzchnię. Do ich produkcji używa się włókien szklanych, dzięki czemu są niesamowicie odporne na uszkodzenia i wszelkie zadrapania. Tapety z włókna szklanego mogą być zarówno gładkie, jak i w wytłoczone wzory – takie jak jodełka, romby lub pionowe linie. Nie wymagają także szczególnego przygotowania przed ich założeniem, poza zerwaniem poprzedniej tapety, jeżeli była w ogóle założona. Wystarczy, że wybrana powierzchnia będzie czysta, odkurzona i odtłuszczona. Tapety z włókna szklanego możemy także dowolnie personalizować. Są zazwyczaj dostępne w jasnych, neutralnych kolorach – nic nie stoi na przeszkodzie, by pokryć je farbą. Po skończone pracy zauważysz, że twoje ściany wyglądają zupełnie inaczej. Przede wszystkim, wszelkie nierówności i wady stały się niewidoczne. Polecana tapeta z włókna szklanego na pęknięcia nadaje się idealnie. Poza tym, jest także wodoodporna, a w przypadku tapety kolorowej – całkowicie odporna na zmywanie i płowienie. Nie szkodzą jej także detergenty – jeżeli będzie konieczne ich użycie do usunięcia jakichś plam, nie musisz się ich obawiać. Tapeta pozostanie na swoim miejscu w stanie nienaruszonym. Po przetarciu gąbką lub innym materiałem nasączonym detergentem, będzie wyglądała jak świeżo po założeniu.Dodatkowo, założenie tapety z włókna szklanego na ścianę jest jak szkło na ekranie telefonu. Będą ona zapobiegała wszelkim pęknięciom podłoża, chroniąc je i amortyzując delikatne wstrząsy wywołane uderzeniami.

Jeżeli twoje mieszkanie lub twój dom nie należą do tych najnowszych, tapeta z włókna szklanego to świetne rozwiązanie. Będzie nie tylko maskować nierówności, grudki i pęknięcia, ale także zapobiegać dalszym uszkodzeniom – dzięki temu, ściany na dłużej zachowają schludny wygląd.