Jak złagodzić ból podczas kolki niemowlaka?

Rodzice bardzo martwią się, kiedy ich dziecko płacze i jest niespokojne. Kolka i ból brzucha to bardzo częste dolegliwości, które występują u niemowląt. Takie objawy mogą być spowodowane nietolerancją pokarmową, alergią lub innymi zaburzeniami w pracy ich układu pokarmowego. Problem ten niekiedy potrafi spędzić sen z powiek. Istnieją sposoby, które mogą złagodzić te dolegliwości.

Jak złagodzić ból podczas kolki u niemowlaka?

polecane sposoby na kolki u noworodkówAtak kolki u niemowląt może zakłócić spokój całej rodzinie. Dziecko cierpi przez ból brzucha, a rodzice chcą pomóc swojemu dziecku. Polecane sposoby na kolki u noworodków to temat wielu rozmów. Najgorsze w kolkach jest to, że nie wiadomo do końca co je wywołuje. Pewne metody zapobiegają i łagodzą ten ból. Jednakże sposoby, które sprawdzają się u jednego dziecka nie zawsze będą pomocne przy innym. Najlepszymi metodami są te, które ułatwiają na pozbycie się gazów z jelit dziecka. Jednym ze sposobów jest ogrzanie brzucha niemowlaka. Stosuje się w tym celu małe termofory albo przeprasowaną tetrową pieluszkę. Przy tej metodzie należy uważać, żeby przedmioty te nie były zbyt gorące. Zaleca się również ułożenie dziecka na brzuchu na zwiniętym ręczniku. Warto również ułożyć się wygodnie w łóżku albo usiąść w fotelu, a potem położyć niemowlę na sobie w taki sposób, żeby jego brzuch dotykał naszego. W takiej pozycji należy delikatnie masować plecy dziecka. Również delikatne uciskanie brzucha malucha może pomóc. Należy wówczas natrzeć skórę malca oliwką i rozpocząć masaż. W aptekach również możemy dostać różne środki dla niemowląt, które działają rozkurczowo. Są one zrobione na bazie kopru włoskiego oraz rumianku. Na złagodzenie kolki pomóc mogą również preparaty, które zawierają simetikon lub dimetikon. Są to związki, które ułatwiają odprowadzanie pęcherzyków gazu z jelit dziecka. Takich środków jest dużo dlatego najlepiej jest skonsultować się z pediatrą w celu znalezienie odpowiedniego preparatu. Dużo również może zdziałać herbatka z kopru włoskiego. Jeżeli kobieta karmi piersią może pić specjalną herbatkę antykolkową. Składniki przenikną do mleka i w trakcie karmienia będą pobierane przez dziecko.

Istnieje wiele sposobów, które pomogą nam złagodzić objawy bólowe u dziecka. Warto wypróbować kilka z nich, ponieważ nie wszystkie działają na poszczególne dziecko. Oprócz tego należy się również dowiedzieć w jaki sposób można zapobiegać takim sytuacją. Duże znaczenie ma to w jaki sposób karmimy malucha, a jeżeli karmimy piersią to po konsultacji z lekarzem warto zrezygnować z niektórych potraw. Usunięcie niektórych produktów z diety może ograniczyć występowanie ataków kolkowych.