Jak wyhodować w ogrodzie grzyby?

Zakładanie amatorskiej uprawy grzybów jadalnych we własnym ogórku staje się coraz popularniejsze. Dzieje się tak z kilku powodów. Dziś postaram się je pokrótce przedstawić, zachęcić wszystkim do kupna grzybni oraz jej rozsiania na działce lub w ogródku. Sama przekonałam się niedawno, że w taki sposób możemy zaopatrzyć się w naprawdę duże i piękne okazy.

Wielkie grzyby w moim ogrodzie

duże grzyby w ogrodzieZ roku na rok chętniej sięgamy po różnego rodzaju grzyby i stosujemy je w kuchni. Poprawiła się przy tym dostępność do tego typu produktów oraz upowszechniła sprzedaż grzyby. Wiele osób z przyjemnością uprawia pieczarki, kanie lub nawet borowiki na własnych działkach i  ogórkach. Ludzie często podkreślają, że dzięki temu nie muszą wybierać się do lasu. Nie każdy lubi tego przecież tego typu wędrówki. Sama znam kilka osób, które panicznie boją się takich wojaży. Chodzi przede wszystkim o ryzyko spotkania z kleszczami. Poza tym nawet planując grzybobranie, nigdy nie mamy pewności, z jak dużymi zbiorami wrócimy do domu. Wreszcie, nie każdy ma łatwy i szybki dostęp do lasu. Przykładowo wiele starszych osób nie może już sobie pozwolić na piesze wędrówki po trudnych terenach, więc chętnie sadzi we własnych ogrodach różnoraką roślinność. Sama zaczęłam swoją przygodę z hodowlą grzybów z czystej ciekawości. Szybko przekonałam się, że duże grzyby w ogrodzie to żadna fikcja. Przede wszystkim uprawiam kanie, ponieważ cenię je za ich walory smakowe, a przy tym dużą średnicę kapeluszy. Kupowana przeze mnie grzybnia jest sprzedawana w specjalnych opakowaniach wyposażonych w mikrofiltry, dzięki czemu jest zabezpieczona przed różnymi zakażeniami i ma dobry dostęp do wymiany gazowej. Taki produkt idealnie nadaje się do założenia amatorskiej hodowli kani na działce lub w przydomowym ogródku. Zapewniam, że każdy poradzi sobie z taką uprawą, ponieważ wraz z grzybnią otrzymuje się prostą instrukcję jej stosowania.

Wśród wielu gatunków grzybów jadanych uprawianych w naszym kraju najłatwiej i najefektywniej hoduje się pieczarki oraz kanie. Tego typu grzybnie są sprzedawane w stacjonarnych oraz internetowych sklepach ogrodniczych w bardzo korzystnych cenach. Zazwyczaj kupione produkty tego typu wysadza się w ogródkach od marca do nawet listopada. Sam proces hodowli jest bardzo prosty i intuicyjny, jednak jeśli nie posiadamy żadnej wiedzy na temat hodowli grzybów, warto zapoznać się z krótką instrukcją dołączoną do opakowania. Zawsze powtarzam, że istotna jest przede wszystkim odpowiednia pogoda, aby wysiew był skuteczny.