Jak wybrać sale konferencyjną na szkolenie?

Organizacja szkolenia czy konferencji to spora odpowiedzialność i wiele tygodni przygotowań. Niemal każda firma z różną częstotliwością podejmuje się tworzenia tego typu eventów. Zwykle dzieje się to na potrzeby ich klientów. Celem jest integracja z nimi, ale także zarobek. Zadanie zorganizowania tego typu „imprezy” otrzymują zwykle pracownicy administracyjni bądź marketingowi. A im większy zasięg przewidzianego wydarzenia, tym organizacja staje się bardziej skomplikowana. 

Jaka sala konferencyjna jest najlepsza?

sale konferencyjneKażdy, kto kiedykolwiek przygotowywał dużą konferencję, zdaje sobie sprawę, do jakich podstawowych punktów należy się odnieść, aby wydarzenie przyniosło korzyść i stało się sukcesem firmy. Kluczem są sale konferencyjne. Często od tego pierwszego wyboru zależy powodzenie całości. Dlatego salę zawsze należy wybierać z dystansem, spokojem i na chłodno. Dobry organizator obejrzy sale, spośród których wybiera lub przynajmniej tę, na którą ostatecznie się decyduje. Zobaczenie miejsca na żywo pozwala ostatecznie zweryfikować nasze wrażenia i zapewnić nas o tym, czy sala spełnia nasze wymagania. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy nie będzie w niej ciasno przy założeniu maksymalnej liczby uczestników. Stłoczeni goście nigdy nie wyniosą dobrych wrażeń, choćby nawet treść była wyjątkowo cenna. Powinno być im wygodnie. Po drugie ważna jest lokalizacja. Dobry dojazd komunikacją miejską i dostęp do parkingu wzbudzą zadowolenie uczestników. Po trzecie ważne jest to, zostanie zjedzone podczas szkolenia. Mówią, że przez żołądek do serca i sprawdza się to także w biznesie. Od tego, czy to, co jemy, smakuje nam, zależy często nasz odbiór całości. Warto więc zainwestować w miejsce z dobrą kawą i ciekawym cateringiem. Warto też zadbać, aby potraw nie zabrakło. Mile widziany jest wybór słodkich i wytrawnych przysmaków. Liczy się także całokształt, to znaczy, czy sala jest czysta, jasna, przyjemnie urządzona oraz czy budynek, w której się znajduje wygląda schludnie, a nie jest obdrapaną kamienicą. Wbrew pozorom tego typu doznania mogą silnie nakierunkować nasze nastawienie do wydarzenia. 

Organizacja szkolenia czy konferencji zawsze potrzebuje sporego zaangażowania i nakładu pracy. Poza treściami merytorycznymi bardzo ważne jest to, jaką salę konferencyjną wybierzemy. Jej jakość, wielkość, zapewniony catering czy lokalizacja mają bardzo duże znaczenie. Mogą wpłynąć zarówno na ilość zgłoszonych uczestników, jak i na ich odbiór i opinie po wydarzeniu. Salę zawsze warto obejrzeć wcześniej i dopiąć wszystkie szczegóły z managerem obiektu.