Jak wybrać leżankę dla psa?

Odpowiednio dobrane legowisko zapewni psu wygodną przestrzeń, która należy tylko do niego. Chociaż pies jest z natury istotą towarzyską, lubi odpoczywać samemu od czasu do czasu, szczególnie podczas snu. Posiadanie własnego legowiska daje psu miejsce do relaksu, gdy potrzebuje trochę przestrzeni, czasu w samotności na przeżuwanie kości lub po prostu po to, by cieszyć się oglądaniem swojej rodziny.

Dlaczego legowisko dla psa jest ważne?

leżanka dla psaWybór odpowiedniego legowiska dla psa jest niezwykle istotny dla zdrowia i samopoczucia zwierzaka. Chociaż niektóre rodzaje legowisk dla psów są lepsze od innych, wszystkie utrzymują psa z dala od zimnej podłogi i zapewniają jego kościom i stawom odrobinę miękkości. Spanie na gołej podłodze powoduje niepotrzebny nacisk na stawy psa, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych zwierząt. Nie można zapomnieć też o innych korzyściach, jakie przyniesie zapewnienie psu odpowiedniego posłania.  Jeśli pies ma własną przestrzeń do odpoczynku, rzadziej będzie wspinał się na łóżko czy kanapę. Większość ekspertów zgadza się, że leżanka dla psa to jeden z najważniejszych artykułów dla psów, w które właściciele zwierząt powinni zainwestować zaraz po karmie dla psów. Psy spędzają około 50% dnia śpiąc, a kolejne 30% odpoczywają, co oznacza, że ​​pozostają nieaktywne, ale w rzeczywistości nie zasypiają. Szczenięta śpią częściej niż dorosłe psy – około 18 godzin dziennie, podczas gdy psy dorosłe i starsze przesypiają około 12-14 godzin. Ponieważ większość czasu spędzają we śnie, musisz mieć pewność, że zapewnia się im wygodne legowisko. Podobnie jak człowiek może obudzić się z bólem pleców po spędzeniu nocy na niewygodnej kanapie lub w zbyt cienkim śpiworku, psy mogą odczuwać dyskomfort, jeśli nie śpią na powierzchni odpowiednio dopasowanej do ich ciała. Istnieje wiele różnych rodzajów legowisk do spania i odpoczynku, z których może korzystać pies, w tym maty dla psów, materace, poduszki i sofy. Wybierając właściwy dla konkretnego psa należy kierować się tym, co zapewni mu największy komfort.

Poświęcenie czasu na wybranie dobrego posłania dla psa może sprawić, że będzie on znacznie bardziej skłonny do pozostania na legowisku, kiedy właściciel tego potrzebuje, a także może pomóc mu poczuć się bardziej komfortowo i szczęśliwie przez cały dzień. Jeśli jego bezpieczna przestrzeń to leżanka, którą pokocha, będzie bardziej niż szczęśliwy mogąc się do niej wycofać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważna część dbania o zdrowie i szczęście psa podczas jego wychowywania.